• 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 107
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
wankata7108 - специалист
мога да пробвам ама няма костилки ако някой има нека да свирка ще дам резултати
judas - специалист
Разбъзиках комина и се развали уплътнението. Гори по кило на час и поддържа около 50 градуса. За сегашното време е екстра, но като застудее, не знам. :?
filmatoplo - майстор
Днес направих тест , като облепих с ал тиксо отвора на горелката , като оставих само 1 сант отвор ивичка отдолу колкото под делителя , гори супер с по добра тяга -а сега де , и не пали нагоре .Странна работа , какво още може да се направи преди да се откажа и да я дам на някой за 150 лв .
mitko i - напреднал
Колега judos, как така постигаш разход от кило на час за. 50 градуса на водата? Аз по малко от 2,5 кг на падналата да сваля? Колко кв отопляш, колко градуса поддържаш в стаите? Сподели малко повече, моля.
xPLOID - помощник
Следя темата с интерес тъй като имам желание да си направя и аз кошничка.Първото ми питане е дали става да се направи от квадратен железен профил 100/100 мм?От ПДФ чертежчето което е постнато чистото сечение се получава по голямо,но се постарах да пресметна съотношението между кошничката и отвора за въздуха да се запази.
judas - специалист
mitko i, три алуминиеви радиатора по 12 глидера по 80 см и една лира в банята, общо около 50 кв. м. В стаите беше около 20-21 градуса. Имай пред вид, че събота и неделя топлих почти по цял ден и къщата беше позагрята.
mitko i - напреднал
Колеги от форума, нещо замлъкнахте... Времето се застуди, а не споделяте нищо как се държи горелката. Какъв разход дава, колко кв отопляте?
filmatoplo - майстор
Аз топля 45 квадрата с прити с водна риза , за 24 часа почти 1 чувал по 15 кг .нямам изолация с ал дограма .
mitko i - напреднал
Ат топла 170кв , разход 15 кг за 6 часа. Много ми се струва нещо, температура на водата 52-55 гр със средната решетка.
wankata7108 - специалист
колеги в отоплението се топли обема а не квадратурата така че ако някой ще споделя разход нека дава подробни данни а тоест: 120 куб.м -с 10 киловата камина,температура на топлоносител, изолации ,дограми и тогава посочете разход на пелети и какви са като марка и калоричност за кг.
при такива съпоставки може да се изкаже мнение
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 107

Тема "Пелетна горелка ръчна изработка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: