• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gardenER-- - специалист
Колеги, пиша стотна тема във връзка с това и вече сериозно ми е омръзнало... Какво ли не правих, как ли не го направих, котелът си гори между 50 и 70 кг за по-малко от 24 часа, останаха по малко от 1 тон въглища, а зимата е тепърва е в средата...
Котелът е viadrus u22 basic, 40.7kw - отоплявам малко над 120кв. двуетажна къща, като на втория етаж, всичките радиатори са спрени. Температурата, която държа сега е 55 градуса, като го засиля примерно на 60-65, котелът държи градусите за грубо 30 мин и падат на 50-55градуса... Жената и детето замръзват през това време, а въглищата си вървят... Синджира няколко пъти го настройвах, тъй като или ще задържи и няма да затвори, като го дръпна надолу затваря, като го вдигна нагоре, стои 1-2 см. отворен, като че ли не иска да слезе до долу... Клапата на комина сега стои напълно отворена, някой път като е на средно положение (\) не дърпа хубаво комина и въглищата изгасват... Силно се съмнявам тези въглища да държат само 30 минути примерно 60-65 градуса на водата... Горя бобовдолски, чета в интернета, че отдават 3600 калории/кг., ако вдигна примерно градусите на 70, през 1 час съм в котела да слагам по 3-4 лопати, слагал съм и по-повече, но ефектът е никакъв, само дето си хабя въглищата... Жената с детето, докато съм на работа е при котела по 3-4 пъти, за да го пълни. Дайте идеи вече какво да правя, че си съжалявам парите, които съм хвърлил за това "неудобство"
шоп - майстор
ср дек 26, 2018 7:22 pmgardenER-- написа:
Колеги, пиша стотна тема
Знам, следя темите за Виадрусите
ср дек 26, 2018 7:22 pmgardenER-- написа:
Горя бобовдолски, чета в интернета, че отдават 3600 калории/кг
Сигурен ли си в това?
Аз мисля че гориш пернишки пляки и няколко пъти те питах сгурията каква е?
Да снимам ли какви буци и сгурия се получват от пернишките?
Аз горя такива, не не се оплаквам, защото въглищата са почти пепелина и струват 60-80 лв тон.
kalin72 - майстор
За първа година ли си този котел и изобщо с подобно отопление?
Ако не - как е било преди? Ако да....има спецове тук, те да кажат какво мислят, но за мен, щом държи висока температура за 30 минути и после умира, това е на липса на горене - или няма достатъчно входящ въздух, или комина не тегли достатъчно добре. Залагам на комбинация от двете причини, като 2/3 са за недостатъчно въздух, останалото комин.
gardenER-- - специалист
Много е относително според мен с комина... Според мен дърпа стабилно, като клапата е напълно отворена, като е полуотворена, тягата намаля, но я има. Сгурия оставя много, дано тази вечер направи отново тази сгурия, която ме дразни много. Състав от няколко въглена правят един голям камък... Шопе, умолявам те ако имаш възможността да предоставиш снимки на пернишките въглени.
Калине, да, за първа година съм с котела, досега сме били на камина без радиатори и стаите са били на ток. Комина е иззидан от коминни тела ф180, и излиза с около 20-30 см над стрехата, но не мисля че стрехата е проблем на комина, тъй като комина е на 2 метра от стрехата и реално си е почти открит е независим от стрехата... Мисля че е или 9, или малко над 9метра комина, изолиран фибран 5см. Пъчти винаги и кръгчето на горната вратичка стои отворено, паля цигара или със запалка държа фо кръгчето и се вижда, че има приток на въздух...
шоп - майстор
ср дек 26, 2018 8:22 pmgardenER-- написа:
Шопе, умолявам те ако имаш възможността да предоставиш снимки на пернишките въглени.
Абе аз ще снимам още утре сгурията от пернишките въглища, макар , че аз нямам проблем, а някой друг и той би трябвало да снима и да пита със снимки:-)

Майтапа настрана, още утре ще ти снимам буците сгур.
Има много софийски и пернишки мошеници, които продават парнишки пляки за бобовдолски. Аз лично разликата между двата вида въглища я разпознавам. Все пак от 1981 год се отоплявам с въглища. Едните са черни и лъскави, а другите бледи, матирани и сивеят.
gardenER-- - специалист
ср дек 26, 2018 8:31 pmшоп написа:
ср дек 26, 2018 8:22 pmgardenER-- написа:
Шопе, умолявам те ако имаш възможността да предоставиш снимки на пернишките въглени.
Абе аз ще снимам още утре сгурията от пернишките въглища, макар , че аз нямам проблем, а някой друг и той би трябвало да снима и да пита със снимки:-)

Майтапа настрана, още утре ще ти снимам буците сгур.
Има много софийски и пернишки мошеници, които продават парнишки пляки за бобовдолски. Аз лично разликата между двата вида въглища я разпознавам. Все пак от 1981 год се отоплявам с въглища. Едните са черни и лъскави, а другите бледи, матирани и сивеят.
Сега ако кажеш, че пернишкитса черно-лъскаво-огледални... Не всичките с такива, има и обикновени, като се прибера, ще ти снимам и въглищата и сгърията, мисля че имам останала сгурия в кофата...
andy_forresite - майстор
Що не вземеш 1 чувал донбаски? Всичко ще се изясни. Пак си разменете jpg-та де, поне да знаеш какво не трябва да се купува.
шоп - майстор
Тц, пернишките са промити, бледи, сивеят. нямат калории.

Бобовдолските са доста по черни и лъскави...на вид го докарват до руските и украински въглища. Последните обаче за разлика от бобовдолските са с почти 2000 калории отгоре и пепелтта е сива, буквално все едно сме горили сухи дърва. Можем да изгорим пълноценно една ръчна колика донбаски или кузнецки въглища и пепелтта да е 2-3 до 4 шепи:-)
krasi92 - майстор
Ако отопляваш 120 квадрата с тези 50 кила на ден ако са хубави въглищата трябва да се стоплиш .Не съм ти чел другите теми и за това би ли споделил каква дограма и изолация имаш на къщата
gardenER-- - специалист
На котелът бях сложил в 19:30, сега в 21:40 му сложих отново.
Бях му сложил мисля четири лопатки, терморегулаторът е зададен на 65 градуса, градусите сега бяха на 50 или 55 градуса. Сложих сега две лопати и имаше една по-голяма бучка, сложих и нея, ще ида след час да снимам камерата и сгурията, която ми е останала в кофата от сутрешното чистене. За тези два часа, нормално ли е да падне температурата с 10-15 градуса?

// С донбас съм пробвал, но все забравям да го заредя с донбас и да го поддържам с него. Аз съм пробвал донбаса след запален котел с "бобовдолските". За ефект не си спомням, тъй като беше преди месец и малко...

Шопе, в два-три чувала съм срещал такива сиви, в средата по-тъмни, в краищата си буквално сиви, все едно леко обгорели...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Прекалено висок разход на Viadrus котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: