• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 44
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Hoвoceлckи - майстор
Аз не виждам скоби. Има кавички, чрез които правиш два цитата.
Водопроводното налягане може да е и доста височко. Стъклените тръбички не биха издържали всякакво такова. За целта бойлера се прави НЕ под налягане, т.е. отворен. Нивото му се поддържа "с една идея" над "топлия изход" чрез поплавък (като при тоалетното казанче). Има и такива под налягане, но в случая не става дума за тях.
Andri01 - майстор
Прав си-кавички! Но цитата е един, другото аз съм го допълнил.Карай,както и да е.Въпросът е,че с тези 2 различни колектора ако се направи-ще е доста /излишно/ сложна схемата.Просто ,хора които не вързват от някои нещо,е по добре първо да питат ,после да купуват!! Но,все пак въпрос на разбиране! Пък и съветите тука вече нали са платени ! :) :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Така ли ти казаха като ти махнаха бана - че ще ти плащат, само и само да даваш съвети (без значение дали са правилни) :?:
Колегата нещо се омотал. wenciautoklima не може да е толкова бос. Прибързал е без да се замисли. Друго обяснение нямам.
Andri01 - майстор
Да ,обещаха ми процент от печалбата. това беше условието на новите чорбаджии да се върна :). :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Ще ти повярвам. Ще отчета и като грешка това, че съм пуснал тази тема!
До админа: банваите не могат да получават лични съобщения. Поне нямат бутон в мненията си. Ако е нарочно - кажете ни по каква логика, ако не е - добре би било да го оправите.
Andri01 - майстор
За Л.С. вярно, че при мене няма такъв бутон! сега прегледах постовете,но не видях на друг да липсва такъв бутон.Карай,то аз съм вече тука " от ден ,до пладне". Който ме търси ,по някаква причина,знае къде да ме намери. :)
Hoвoceлckи - майстор
edemy2001 и 8180 също нямат ЛС.
wenciautoklima - специалист
Mapek написа:
Значи принципно са ти ясни нещата. Не е трудно да се направи с една помпа да върти през огрят в момента от слънцето колектор и бойлера към котела. Но след като не ти се занимава ... От друга страна, също не е невъзможно да се монтира слънчевия бойлер с колектора, така че да е с южно изложение, независимо от това на скатовете. Но ти "нямаш време" :wink:
Приятелю,както казах по горе ме притиска времето.Поради тази причина помолих за готово работещо решение.Винаги съм уважавал рационалното в хората.Не се срамувам да поискам съвет от млад колега.
wenciautoklima - специалист
Hoвoceлckи написа:
Така ли ти казаха като ти махнаха бана - че ще ти плащат, само и само да даваш съвети (без значение дали са правилни) :?:
Колегата нещо се омотал. wenciautoklima не може да е толкова бос. Прибързал е без да се замисли. Друго обяснение нямам.
За бос не съм толкова бос.Инжинер-механик хп.техника.Но както казах по горе-уважавай знаещите и можещите!!И последно-ще ме посъветвате ли какво да си монтирам-
wenciautoklima - специалист
Свършиха ли се практиците на този форум или си криете занаята бе момци??!!Да сменим тогава плочата-КОЙ СЕ ХВАЩА С/У ЗАПЛАЩАНЕ ДА ИЗВЪРШИ МОНТАЖА??
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 44

Тема "Избор на слънчев панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: