Най - вълнуващия въпрос зимно време.
transportna - специалист
Здравейте! Най-разпространените марки циркулационни помпи са марките Wilo и Grundfos. Но могат да се намерят по евтини алтернативни решения или техни аналози. Питането ми е циркулационни помпи от марките NOCCHI - италианска фирма, GPD - южна африка, IMPPUMPS - словения, Biral - италия. Мисля, че всякакви отзиви ще са полезни.
С помоща на @filmatoplo може спокойно да се доуточни въпроса: Коя циркулационна помпа от тези на пазара ще ми бъде най безшумна, най икономична, с не корозионен корпус, с добър дизайн, и доста важно -сервиз.
Последна промяна от transportna на чет яну 23, 2014 6:13 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Всички са еднакви -тоест еднакво се развалят ако не са монтирани и експлоатирани правилно , и обратно всички работят добре ако са монтирани и експлоатирани правилно :wink: и съм прав .Само съм псувал една марка -Мейсан ,английски или европейски бяха -появиха се най първо поне аз работих с тях 1990 г , клеясваха постоянно и тракаха след 2 месеца работа , след това се появи Грундфос и редом с нея Вило ,колко са здрави и те -щом ритам корпуси и мотори из базата.Но пак повтарям -никога не се развалят без причина . :wink: Може би не се досещащ за правилния въпрос , а той е -Коя циркулационна помпа от тези на пазара ще ми бъде най безшумна,най икономична , с не корозионен корпус ,с добър дизайн , и доста важно -сервиз . :wink:
ZMeyGorianin - майстор
На работата си имам 4 помпи Grundfos, които не са спирали да работят денонощно от 7 г., т.е откакто съм там. Колко време преди това са работили не знам-само предполагам, че поне още толкова!
transportna - специалист
Дизайна ще е най-последното нещо за което бих се сетил, първото ще е качество спрямо цената. Не робувам на марка, защото веднъж ядох попарата на една велика хамериканска компания. Важното за мен е качеството па било то и аналог. Та затова и отворих темата, всеки да сподели наблюденията си.
VLADO66 - майстор
Аз имам наблюдения повече към Грундфос и по-малко към Вило. И двете марки не са ми давали ядове/да чукна на дърво/.Мисля че не си струва икономия от 30-50лв. за толкова важна част от отоплителната система-пораженията при спиране на помпата и несработване на другите защити могат да бъдат големи.
plamenmaistora - специалист
моята е wilo26/5 работи без проблемно вече пета година обаче не зная на коя скорост да бьде .бавно ли да чиркулира водата или по бьрзо системата е последователна общо18 киловата,приблизително.ако някой може даме посаветва .
plamen_69 - напреднал
plamenmaistora написа:
моята е wilo26/5 работи без проблемно вече пета година обаче не зная на коя скорост да бьде .бавно ли да чиркулира водата или по бьрзо системата е последователна общо18 киловата,приблизително.ако някой може даме посаветва .
виж тук има доста Полезни съвети - Циркулационни помпи – Полезни съвети | Настройка на циркулационна помпа ALPHA2 | Циркулационни помпи – Дебит | Циркулационни помпи – балансиране на налягането

Тема "Циркулационни помпи - мнения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: