• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 46
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
При този вентил е така - отнема от напора на помпата, тъй като не затваря малкия кръг, както го прави да речем ESBE. И едното си има и недостатъци, и другото.
Christo - майстор
Ето тук: http://kotly.com/index.php?currency=EUR ... 50&sort=1a продават Laddomat За по-малко от 500 лева помпа, вентил, три термометъра и три сферични спирателни кранове. Аз си го купих от там. Дойде за 10 дни. Всичко беше ОК.
alex_serviz - специалист
За сега, като гледам, горелката, управлявайки помпата си се справя напълно прилично, в смисъл, че не позволява t на водата в котела да се понижава при първоначалното затопляне. Та мисля да демонтирам наличния Термадор и да го предложа на някаква минимална цена. От смяната на горелката ( Фероли, за Грейко ), съм назад 700 лв. и не е сега момента да хвърлям още средства.
Здравейте, знам че темата е малко стара, но предлагам 100% РЕШЕНИЕ на казуса, допринасяйки за сайта и за в бъдеще,
ако някой търси по темата.
При мен схемата е реализирана със Трипътен Смесителен Вентил на HERZ -100% разпределение(пълно отделяне),затваряйки напълно малкия кръг на 61 градуса, води се на 1 1/4, но ушите са му на 1 1/2 на стойност 80 лв /11.2014г./
Аз съм реализирал дясната схема по-долу и с една помпа няма проблеми с циркулацията на водата.

Прикачен файл

Herz.PNG
Herz.PNG (94.29 KиБ) Видяна 6735 пъти
alex_serviz - специалист
p3tzata_ написа:
Здравейте, знам че темата е малко стара, но предлагам 100% РЕШЕНИЕ на казуса, допринасяйки за сайта и за в бъдеще,
ако някой търси по темата.
При мен схемата е реализирана със Трипътен Смесителен Вентил на HERZ -100% разпределение(пълно отделяне),затваряйки напълно малкия кръг на 61 градуса, води се на 1 1/4, но ушите са му на 1 1/2 на стойност 80 лв /11.2014г./
Аз съм реализирал дясната схема по-долу и с една помпа няма проблеми с циркулацията на водата.
Някой намира ли посочения трипътен вентил Herz? Ако намирате от къде да се поръча, дайте линк!
Нещо не можах да го открия.
Писах и на p3tzata_, ама - глас в пустиня! Може и да не влиза във форума човека...
LazarGanev - "Велик майстор"
Имам в склада, цол и четвърт ли ти трябва или цол?
n.ganev - майстор
Последно вземах от Варна , ако имаш нужда ще се чуем.
i_minov - напреднал
Днес ще идват да ми оправят монтажа на трипътния вентил (ESBE 522). Въпросите са ми връщащата вода от бойлера в малкия или големия кръг трябва да бъде? След като съм само с една помпа на малкия кръг има ли опасност големия да остава без циркулация?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 46

Тема "Избор на термостатичен трипътен вентил за котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: