Най - вълнуващия въпрос зимно време.
s_s1 - специалист
s_s1 написа:
...
Ако монтира от Вашите системи колко ще му струва и за колко години ще се изплати при сегашните цени на ел. енергия?

Така, де, аз питах, но уви, още отговор не съм получил.

И колко години е средния живот на ТП В/В и разните закачени към нея допълнителни помпи?
saraneron - специалист
Фирма производител на термопомпи ВОДА/ВОДА ме отказа , като съветът беше , ПОД 150-200м2 отопляема площ е по-малко рентабилна отколкото Въздух /вода или възду/въздух с централно разпределение/въздуховоди/.За южна България въобще не си струва такова капиталовложение особенно ако се почва от нула!!!Проблемите започвали след 3-4 година ,помпи ,топлообменници,филтри,кладенците са най рисковите места,дебита на водата за да е осигурен се изисква сериозни сондажи и качественно изпълнение,които са и сериозни парички!Това е малко като да искаш да си купиш BMW ама в джобчето да ти дрънкат стотинки!То иначе и ,,ЗАЗ,, да си купиш няма изплащане ако не го ползваш за работа а какво да говорим за BMW!
ivanovbg - майстор
Абе няма ли модератори дето да видят че темата ням нищо общо с заглавието?

Според темата трябваше да се пише за заварки, сглобки, сечения на тръби(от какво се определят, максимално брой колена и ...), филтри (ако може домашна изработка) и ...

Ако господин Рекламника не се фане у писане да му вземат думата! :wink:
:partyman:

Тема "Как сами да монтираме термопомпа вода-вода -лесно е" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: