Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,
И аз съм изправен пред подобен въпрос. В момент ще изливам стб. плоча върху гредоред. Тръбите за подовото ще са в замазката, но питането ми е за изолацията под тях. Необходима ли е ? От долу са отопляеми помещения, а ми се иска да грея и нея за да акумулира повече време. Възможно ли е това или някой правил ли е нещо подобно? За прекъсване на термо мостовете цялата къща ще се облича с изолация. Знам че класиката е изолация- тръби-замазка , но ми се ще да разбера защо да не може и без изолацията.
filmatoplo - майстор
Правено е и си работи , тоест топли и долу , само долу да не стане много топло :wink:
шоп - майстор
nikolovvd написа:
Обикновено водното подово отхвърля около 12 см, но има и т.нар. "сухи лъчисти системи". При тях не се прави замазка и височината им е под 5 см заедно с подовата настилка. Нямат такава инертност и отоплението може да става с по-ниска температура на флуида.
+1
руснаците масово използват тази система в така наречената каракасна система на домовете им, комбинирано с основи тип: щведски изолиран фундамент. От помещението се губят само 2 см от височината. Завършващото покритие е дюшаме или ламинат напряко на тръбните фуги.

Прикачен файл

P1050226.JPG
P1050226.JPG (113.25 KиБ) Видяна 1605 пъти
Pasko - специалист
Ето малко снимки от двете плочи. Впечатления - следващата година!

Прикачен файл

IMG_3052 copy.jpg Кота 3.45. Монтаж между армировката

Прикачен файл

IMG_2933 copy.jpg Бетон Б30 и вибро-греда.

Прикачен файл

IMG_2927 copy.jpg Кота 0
bulhomes2 - майстор
Мина зимата. Ще има ли впечатления?

Тема "Водно подово в бетонна плоча" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: