• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Прекараш ли питейната вода през солара, при по-варовита и твърда вода, и определена консумация, живота на солара може да падне и под 2 лета.
Аз това правя в момента, питам се, ако вкарам един литър оцет на 40 литра вода, да махне отлаганията, дали е добра идея. Колекторите са алуминиеви.
След малко четене, отговора е да, няма проблем за колекторите, ще разтвори отлаганията. Ще източа питейната вода и ще налея дестилирана.
Insight - напреднал
kalin72 написа:
Прекараш ли питейната вода през солара, при по-варовита и твърда вода, и определена консумация, живота на солара може да падне и под 2 лета.
Аз това правя в момента, питам се, ако вкарам един литър оцет на 40 литра вода, да махне отлаганията, дали е добра идея. Колекторите са алуминиеви.
След малко четене, отговора е да, няма проблем за колекторите, ще разтвори отлаганията. Ще източа питейната вода и ще налея дестилирана.
А защо реши, че вече има проблем... ако през колектора ти е въртял затворен кръг и не е доливано и прегрявано много, дори с чешмяна вода, може да не се налага "прочистване"?!

В определено количество вода има определено количество варовик, което може да се отложи, не е като да приижда постоянно нова вода с нова доставка на варовикови отлагания ;-).
kalin72 - майстор
Не мисля, че има проблем, просто се поинтересувах :)
Инак източих системата с изворна вода поради глупост преди 3 месеца, и налях чешмяна, а при нас е много варовита. Вече втори месец си работи безотказно, и си мисля, ако сменя чешмяната вода с изворна, а преди това прочистя каквото се е отложило, може да кара бепроблемно по-дълго време :)
  • 1
  • 2

Тема "Включване на обикновен бойлер към соларна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: