• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,имам котел SOLITECH PLUS 8 сек. искам да попитам възможен ли е монтаж на пелетна горелка GREYKO RB 50.
Отоплявам 2 етажа по 90м2.Писна ми от дърва и въглища като някой парен локомотив съм,чистене прахоляк и глупости.
filmatoplo - майстор
:) Здравей -за можене може , но сметни си мощността на радиаторите , щом до сега си се топлил успешно с тях значи са точни по бройка спрямо квадратурата , знаеш и на каква температура ти загрява водата в котела , ако имаш бойлери прибавяш и малко мощност за тях , и ето ти мощността на горелката .Аз смятам че нямаш 50 киловата мощност в радиатори и бойлер , определено твоята горелка би била Грейко 20 или 30 , но в никакъв случай 50 :) .
Значи имам 2бр. радиатора -1.40см. 6бр.-2.00см. 2бр.-2.20см. 2бр.-0,60см. радиаторите са панелни височина 60см. 2-бойлера по 100лт.това е общо 12 радиатора и 2 бойлера. Дали ште е достатъчна 30киловатова горелка,дали ште ми държи примерно 70градуса постоянна температура,поне за такава си мисля като са пуснати двата етажа заштото досега отоплявах единият и нямам ядове максимум го карам на 60-65 градуса и е баня 28-29 градуса,много съм доволен но като пусна и другите,незнам какво ще стане.с
geniya - специалист
vankuu87 написа:
Значи имам 2бр. радиатора -1.40см. 6бр.-2.00см. 2бр.-2.20см. 2бр.-0,60см. радиаторите са панелни височина 60см. 2-бойлера по 100лт.това е общо 12 радиатора и 2 бойлера. Дали ште е достатъчна 30киловатова горелка,дали ште ми държи примерно 70градуса постоянна температура,поне за такава си мисля като са пуснати двата етажа заштото досега отоплявах единият и нямам ядове максимум го карам на 60-65 градуса и е баня 28-29 градуса,много съм доволен но като пусна и другите,незнам какво ще стане.с
Вместо ШТЕ се пише ЩЕ.Знам, че не сме в час по БЕЛ, но не се стърпях! :shock: Също се пише не 2.00см, а 200см.
А сега сериозно, дали ще ти държи 70гр., ДА, но колко ще е разхода на пелети не се знае, защото не се знаят топлозагубите на отопляемите площи.
O.k. :-D имам винилов сайдинг,и навсякаде съм със троен стъклопакет,и така колко киловатова горелка ще ми върши работа.
ico_3 - специалист
На коя врата на Solitecha се монтира горелката?
filmatoplo - майстор
На долната врата се монтира .
joro39 - специалист
geniya написа:
vankuu87 написа:
Значи имам 2бр. радиатора -1.40см. 6бр.-2.00см. 2бр.-2.20см. 2бр.-0,60см. радиаторите са панелни височина 60см. 2-бойлера по 100лт.това е общо 12 радиатора и 2 бойлера. Дали ште е достатъчна 30киловатова горелка,дали ште ми държи примерно 70градуса постоянна температура,поне за такава си мисля като са пуснати двата етажа заштото досега отоплявах единият и нямам ядове максимум го карам на 60-65 градуса и е баня 28-29 градуса,много съм доволен но като пусна и другите,незнам какво ще стане.с
Вместо ШТЕ се пише ЩЕ.Знам, че не сме в час по БЕЛ, но не се стърпях! :shock: Също се пише не 2.00см, а 200см.
А сега сериозно, дали ще ти държи 70гр., ДА, но колко ще е разхода на пелети не се знае, защото не се знаят топлозагубите на отопляемите площи.
даскала трупа мнения :supz:
Radoslaw - специалист
joro39 написа:
geniya написа:
vankuu87 написа:
Значи имам 2бр. радиатора -1.40см. 6бр.-2.00см. 2бр.-2.20см. 2бр.-0,60см. радиаторите са панелни височина 60см. 2-бойлера по 100лт.това е общо 12 радиатора и 2 бойлера. Дали ште е достатъчна 30киловатова горелка,дали ште ми държи примерно 70градуса постоянна температура,поне за такава си мисля като са пуснати двата етажа заштото досега отоплявах единият и нямам ядове максимум го карам на 60-65 градуса и е баня 28-29 градуса,много съм доволен но като пусна и другите,незнам какво ще стане.с
Вместо ШТЕ се пише ЩЕ.Знам, че не сме в час по БЕЛ, но не се стърпях! :shock: Също се пише не 2.00см, а 200см.
А сега сериозно, дали ще ти държи 70гр., ДА, но колко ще е разхода на пелети не се знае, защото не се знаят топлозагубите на отопляемите площи.
даскала трупа мнения :supz:

Това ,че не уважаваш другите го преглащам,но по този начин не уважаваш и себе си.
А да се подиграваш с даскали,лекари и полицаи за мен си е кощунство.В слуя с даскали.
Имай малко по голямо уважение към тези които образоват и възпитават децата ти.
joro39 - специалист
Не съм казал че, не уважавам даскалите ,но сигурно си забелязал че тука не е форум по правопис а по важното е да си помагаме а не кой сложил запетая или пропуснал да натисне интервала или нещо подобно .Пък и гения не бил чак такъв Гений; цитат на гения от друга тема - и той допуска грешки ;И аз коригирах настройките за осветеност да изчаква по-дълго време да се разгори за да може да регистрира пламъка и да не влиза в гасена.И все пак може да се случи това и някой друг път, но просто след това ще зареди наново цяла порция за цикъл отначало. :-D


_________________
Viadrus U22 24,4kW+Greyko RB20
  • 1
  • 2

Тема "Пелетна горелка Greyko" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: