Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alsted - майстор
Точно третата ми хваща окото, но тя май се върти според посоката на вятъра?
syncho - майстор
Ами то третата е същото като първата, ако се замислиш.
alsted - майстор
Колкото и да се замислям, ми се струва, че става дума за различни неща :?
А какво ще кажете за това?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LlVOQwNrhNA[/youtube]
bulhomes2 - майстор
Много добре изглежда. Дано въпроса с "клеясването" от саждите и конденза да е решен!
alsted - майстор
alsted написа:
Точно третата ми хваща окото, но тя май се върти според посоката на вятъра?
Точно за това и го написах така и питам ... То как ли изобщо е реализирано "лагеруването" :?
Вадим Владимиров - специалист
syncho написа:
Вадим Владимиров написа:
Покажете Вашите шапки, господа и да видим как да помогнем на човека. Другото е ала-бала:-D
Ние нямаме наши шапки. Ние използваме шапки. LazarGanev много добре го е обяснил.

http://new.palazzetti.it/img/big/8_regola.jpg

Тук са показани няколко вида, но на практика 1-вия, 3-тия и 4-тия вариант са едно и също и единствено втория вариант е безпроблемен.
Ти дори не показваш какви ползваш, а къде и какви да си купи. С какво тези, които съм показал не ще му вършат работа?
.......................Давайте предложения за някъкви шапки (може и аз да ги направя), но да не тропат. Печка не се ползва само абсорбаторите са включени съм тях.
И къде ми е грешката? Все пак аз не съм му показал това
Прикачен файл:
SAM_4303.jpg
SAM_4303.jpg (52.2 KиБ) Видяна 4367 пъти
Прикачен файл:
SAM_4304.jpg
SAM_4304.jpg (36.21 KиБ) Видяна 4367 пъти
alsted - майстор
6ani написа:
Освен някоя тухла, пет- шест цигли отгоре и малко хоросан :-D
Защо не така? :-D
Прикачен файл:
шапка.JPG
шапка.JPG (13 KиБ) Видяна 4353 пъти
[/url]
syncho - майстор
Вадим Владимиров показах какво използваме. Взимаме ги от където ги намерим за това показах примерна такава като тип на произволен производител от интернет. Не сме нито производители, нито ги продаваме. Тези, които показваш имат проблеми със силния вятър и при тях се получава завихряне и съответно тапа в комина, която от своя страна означава неправилно горене (връщане на дим в помещението) на съответния уред.

Аз се занимавам с отоплителни инсталации и понеже ми е важно да ги знам тези неща съм си направил труда да седна, да попрочета и да се допитам до хора с дългогодишен опит с комините, които са ми доказали как се получават тези тапи. Шапката за комин не трябва да е просто един декоративен елемент, а да върши и необходимата работа.
Вадим Владимиров - специалист
syncho написа:
Вадим Владимиров показах какво използваме. Взимаме ги от където ги намерим за това показах примерна такава като тип на произволен производител от интернет. Не сме нито производители, нито ги продаваме. Тези, които показваш имат проблеми със силния вятър и при тях се получава завихряне и съответно тапа в комина, която от своя страна означава неправилно горене (връщане на дим в помещението) на съответния уред.

Аз се занимавам с отоплителни инсталации и понеже ми е важно да ги знам тези неща съм си направил труда да седна, да попрочета и да се допитам до хора с дългогодишен опит с комините, които са ми доказали как се получават тези тапи. Шапката за комин не трябва да е просто един декоративен елемент, а да върши и необходимата работа.

Аз чета питането на човека и му отговарям спрямо него(питането). Тези комини са абсорбатори, вентилации от баните, но не са КОМИНИ, в истинския смисъл на думата. И може да си ги направи сам.
Питах къде ми е грешката, а ти ми ръсиш мозък какво си направил за да разбереш какво трябва да се сложи на комина. Яваш, яваш.
П.П. Ако попиташ GOOGLE за Шапки на комин и да се учуди човек, колко неграмотници има на тоя свят. Ако си правиш нов комин тогава сложи каквото трябва, говори с когото трябва.
syncho - майстор
Чак сега видях последното изречение, че не се ползват печки.

А и мисля, че казах какъв е проблема няколко пъти. Също така защо само при нов комин да се слагат такива неща? Моето мнение е, че когато човек има възможност е добре да прави нещата както трябва, независимо от това за какво се ползва комина. И да повторя - това е лично мое мнение и който иска ще го вземе под внимание, не го натрапвам.

Тема "Шапки за комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: