Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
Къщата е на две нива, като котелното е в ниската част на къщата. Съществуващия комин е нисък и на моменти при силен вятър връща обратно. Освен това е правен с тухли четворки, и е направо компрометиран. Ще се прави нов комин, но за да изляза над билото на високата част, трябва да е висок поне 3,50. Иззиждането отново с тухли или с коминни тела, не знам доколко е удачно при тази височина, и като се има предвид че сме сеизмично активен район. Поглеждам и към иноксовите изолирани коминни тела, но нямам никакви впечатления от първа ръка за тях. Моля за идеи.

Прикачен файл

kom.jpg
kom.jpg (7.47 KиБ) Видяна 3504 пъти
Energyx - специалист
Идеята ти е добра, стига да не те притеснява цената.
Става и зидан , укрепен с винкел по ръбовете.
Разгледай керамичните коминни тела.
fbr - майстор
Ох, притеснява ме, как да не ме притеснява. Ама и зидането на такава височина не е въпрос за пренебрегване.
Cyberloner - специалист
преди 2 години се бях вкарал в този филм. Вдигнах едни 4 метра с бетонни тухли като през 8 реда има бетонен пояс ~5см. Сместа за бетона беше 3:1:1 (пясък:цимент:чакъл) + фибри за бетон и арматура 4мм. Отделно задираския развор беше пак 3:1:1 (пясък:цимент:вар). Комина е ~50х70см(по спомен), помня, че идваше много удобно 2х3 тухли и добре се застъпваха редовете. Резултата е повече от задоволителен - след това трябваше да пробия една дупка с бормашината в комина, че исках да слагам едни неща и реших че ще е най-лесно в разтвора между тухлите да завра боргията - бягаше от разтвора и отиваше в тухлата :-D
Evgeniy - майстор
Един приятел ме посъветва и направих моя, но само в частта, която се опира в стената по технология "пълзящ кофраж".
Арматура и бетон. След 2-3 часа вътрешната тръба Ф260 се заврта и издърпва. Е, получиха се някои пукнатини...
minca - специалист
Evgeniy написа:
Един приятел ме посъветва и направих моя, но само в частта, която се опира в стената по технология "пълзящ кофраж".
Арматура и бетон. След 2-3 часа вътрешната тръба Ф260 се заврта и издърпва. Е, получиха се някои пукнатини...
Мой познат го направи така,само че със сгурбетон-стана перфектно.
Ако не са ти скъпи,слагай инокс.Ако сложиш едностенни трябва да изолираш с вата
fbr - майстор
Ако се взема инокс, би трябвало да бъдат направо изолирани.Това намерих като най-добро в ценово отношение. Дали ще се спести някой лев, ако се вземе за вътрешна стена инокс, а за външна да се ползва поцинкована, или ако се намери алуминиева отнякъде. Засега въпросите са повече от ясните неща.
joro_vn - специалист
Алуминия гори, не го слагайте за комини. Ако се запали комина поради натрупване на сажди, алуминиевата тръба ще замине.
minca - специалист
quote="fbr"]Ако се взема инокс, би трябвало да бъдат направо изолирани.Това намерих като най-добро в ценово отношение. Дали ще се спести някой лев, ако се вземе за вътрешна стена инокс, а за външна да се ползва поцинкована, или ако се намери алуминиева отнякъде. Засега въпросите са повече от ясните неща.[/quote]

fbr,ще ти кажа как го направих аз.
Купих керамични тела с вътрешно ф250, иноксови тела ф 180 едностенни, които са значително по евтини от двустенните с изолация,и 30мм вата от едната страна с ал. фолио.
Най напред залагаш първата иноксова тръба,около нея изграждаш с едно керамично тяло и вкарваш изолацията но с фолиото навън/към керам. тяло/.Залепваш второто керамично тяло и отново изолация..и така до върха на иноксовото тяло или малко по-ниско за да можеш да монтираш следващото и пристегнеш скобата.Слагаш втората тръба,стягаш със скобата и надграждаш с коминното тяло,вкарваш изолация и така до върха на комина.Става пер..фек..тно
Успех!
П. Петков - специалист
fbr написа:
Къщата е на две нива, като котелното е в ниската част на къщата. Съществуващия комин е нисък и на моменти при силен вятър връща обратно. Освен това е правен с тухли четворки, и е направо компрометиран. Ще се прави нов комин, но за да изляза над билото на високата част, трябва да е висок поне 3,50. Иззиждането отново с тухли или с коминни тела, не знам доколко е удачно при тази височина, и като се има предвид че сме сеизмично активен район. Поглеждам и към иноксовите изолирани коминни тела, но нямам никакви впечатления от първа ръка за тях. Моля за идеи.
http://vsetrybu.ru/deflektor-na-dymovuyu-trubu.html

Тема "Висок комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: