Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Energyx - специалист
Примерно, конвекторни Адакс. Предполага се, че след като не е проблем цената на отоплението с ел. нагревателни уреди, не е проблем и цената на самите уреди .
milev5 - специалист
Energyx написа:
Примерно, конвекторни Адакс. Предполага се, че след като не е проблем цената на отоплението с ел. нагревателни уреди, не е проблем и цената на самите уреди .
Четох за тях преди да вземем решение за радиаторите.
Забравил съм обаче да напише че не сме много любители на шума.
То и затова пуснах темата да ми изкарат хората кирливите ризи :-D , за което съм благодарен.
Така че всичко с вентилатор отпада.
Energyx - специалист
Нещо не си чел където и както трябва :-D
Конвекцията е естествен процес и си протича и без вентилатори и шум-за такива уреди става въпрос, нещо си се объркал...
milev5 - специалист
Energyx написа:
Нещо не си чел където и както трябва :-D
Конвекцията е естествен процес и си протича и без вентилатори и шум-за такива уреди става въпрос, нещо си се объркал...
Дам прав си . Аз мислех че всички конвектори са с перка #-o
Грешката е моя.

Нещо обаче сметката не ме грее.Чета за некви сметки 350-400лв и направо ми се къса сърцето :shock:
Миналата година една духалка 1KW един радиатор 2KW и един климатик който се палеше от време на време въртяхме по има няма 120-140лв сметка.Радиатора в повечето случаи работеше на 1KW, но само да подържа температурата, защото печката на дърва си свършваше работата.И трите уреда работеха в 90% нощем, само събота и неделя през деня но не всички заедно.
Все още се хвърлям на радиаторите, тия "вектори" може да са красиви ама м/ду 200лв и 20лв има разлика, а тока май ще е същият :?

Тема "Инсталация с въздуховоди или с водна риза ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: