• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
:) Знаеш ли какво конско ми теглиха от една фирма (да не уточнявам), задето съм сложил обезвъздушител на панела - по техните фирмени технологични инструкции там не се слага обезвъздушител - обезвъздушаването става във въздухоотделителя на двущранговата помпа, чрез продължителна циркулация с напорна помпа :) . Е аз си слагам, но или метален, или през кран. Балансът защо избива? Ако РС е оразмерен правилно - баланс не избива. Панел и стъкло може да се спукат евентуално ако са произведени от една велика българска фирма, която в момента набляга на пелетните съоръжения (разбира се със същия успех) и може би следващата им цел ще бъдат орбитални космически станции, които се търсят много от НАСА :-D . До сега не съм видял сериозен производител на соларни панели и системи да включва в схемата ЮПС :?. Само се уточнява, че техния гликол над 195 или 197 градуса започва да се отделя от водата и при изстиване отново се свързва. Възможности за аварии не се обсъждат, стига да са ползвани само соларни компоненти и да са спазени схемите на свързване. Например ако си ползвал само компоненти на Бош/Рехау/Висман/Волф, спазил си препоръчаните схеми на свързване и въпреки това се спука панел или стъкло - спокойно можеш да предявиш претенции за рекламация
vladtod - специалист
Решихме да бъде Бош 4000 , обаче нямаме горелка за заваряване на медни , евентуално може да намеря машинка за гофра и ако не стане, с ППР с ал. и поялника .... аджеба с присъединителните фитинги може ли да излезе на резба 1/2?
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе как ще слагаш ППР тръби на панел Бош - това е излагация! Я вземи ми се обади, гледам си ми селски, ще уредим нещата :)
vladtod - специалист
Ок, правя рамката и я монтирам на покрива и ще се чуем.
filmatoplo - майстор
Проблемите съм ги гледал по инсталации монтира ни -Не от мен :wink: , и да спукания панел бе Сънсистем :wink: .
vladtod - специалист
Системата стана феноменална с с периода на монтаж, но се вижда края тези дни обаче имам едно питане което ме притеснява а то е, че се получи една чупка на студената вода поради преминаването на тръбата над гредата .
Ще се обезвъздуши ли системата на тази чупка след като я надуем и пуснем помпата ?

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (24.96 KиБ) Видяна 2710 пъти
filmatoplo - майстор
Такива самоделки съм виждал които са правени без да се спазват тези наклони и пак работят :wink: , аз слагам обезвъздушител или тетка с кранче на гърбиците :wink: .
vladtod - специалист
Системата е в действие и няма проблем с чупката която се получи, явно при система под налягане това е без значение.
  • 1
  • 2

Тема "Слънчева система и подпокривно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: