• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
При мен днес е пик - 82*С в бойлера, 200л. Малко са преоразмерени панелите, ама съм ги подготвил за 300л. Наскоро сложих термостатичен смесител след бойлера да праща вода 40*С. Току що вързах пералната към топлата вода и я пуснахме за сефте да работи с безплатна топла вода, ще видим как ще е следващите дни. От Гергьовден съм в новото жилище със соларен бойлер, тока ми е паднал двойно - от 120 на 60лв. Сега ще видим колко ще падне още и от пералнята.
ПП. Удивително бързо свърши прането - за по-малко от час, но не засякох точно. Температурата в бойлера падна с 2 градуса горе и с около 4-5 градуса долу. Пералната има втори маркуч за свързване към топлата вода, но не го ползвам, защото не знам как се ползва - пералната е 20 годишна и я чакам всеки момент да ме остави. Язък дето 20 години съм нямал тази възможност. Като купувам нова ще търся пак стакъв модел, но май няма голям избор в момента. Когато е фбрично предвидена да се подвързва към студения и топлия кран, плакненето го прави със студена вода, а топлата е само за пране. Сега и плакненето е с топла вода и по този начин харчи излишно бойлера за плакнене, ама така или иначе има в излишък.
Последна промяна от LazarGanev на нед юли 27, 2014 9:02 pm, променено общо 1 път.
fbr - майстор
Не бързай да се радваш, поради промяната на цените, срока на отчитане е по-къс.
LazarGanev - "Велик майстор"
fbr написа:
Не бързай да се радваш, поради промяната на цените, срока на отчитане е по-къс.
Ами не - ние все още сме с времянка и контролни електромери, така че аз отчитам по контролния. Резултата е същия вече 2 месеца
fox_vt - майстор
Няма да ти падне кой знае колко тока от пералнята.КАто я засякох ми изгори 10-15 ст за едно пране ток,той нагревателя 1600 вата и работи 10-15 мин,мотора е някви смешни ватове по малко от една крушка.Виж вода си харчи доста.Би трябвало щом има вход за топла вода да го свържеш там а тя ще си пусне от там само на самото изпиране,а плакненето ще го пуска от стандартния вход.
Energyx - специалист
То в някои случаи сметката за водата за пералнята е по висока от сметката за ток от пералнята :-D
В нас жената не виждам да пуска на повече от 40 С, но се ползват хубави препарати.
fbr - майстор
LazarGanev написа:
....
Радвам се. Знаеш, плащам ток на три места, този месец и на трите, тока е осезателно под обичайния.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не знам защо, но си мисля, че пералната е голям консуматор на ток - сега лятото се пускат по около 2 перални на ден. Ще вържа и миялната тези дни като намеря време, защото е грях да не се използва топлата вода - тази сутрин бойлера стартира от 67*С - значи не се ползва напълно капацитета му
Andri01 - майстор
Моята пералня е вързана отдавна към топлата вода от системата,но плакненето го прави със студена вода. Входа и е един, но с допълнителен МВ . така остава само разхода на ток за Ед и....чарколяците . Ако и сложа и педали....може да почне да ми прави ток :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Andri01 написа:
Моята пералня е вързана отдавна към топлата вода от системата,но плакненето го прави със студена вода. Входа и е един, но с допълнителен МВ
Кой командва този допълнителен магнетвентил - ръчно, таймер или по друг начин?
todortv - майстор
Energyx написа:
То в някои случаи сметката за водата за пералнята е по висока от сметката за ток от пералнята :-D
В нас жената не виждам да пуска на повече от 40 С, но се ползват хубави препарати.
+1 :supz: :supz:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Затопляне на БГВ от слънцето - какво получавате?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: