• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bibiqn - специалист
ArturDent написа:
Не го лепи по комина. 100 % ще се напука, каквито и ленти, мрежи, ъгли... да му слагаш и каквото и да те убеждават. Ще се напука на снадките от топлинните разширения.
Направи конструкция, която да го заобикаля, без да се докосва до него.
Между комина и ГК сложи вата.
Каква ватА. Има мм остнала минерална.
Или само картон без вата дали ще е проблем?
geniya - специалист
ArturDent написа:
Не го лепи по комина. 100 % ще се напука, каквито и ленти, мрежи, ъгли... да му слагаш и каквото и да те убеждават. Ще се напука на снадките от топлинните разширения.
Направи конструкция, която да го заобикаля, без да се докосва до него.
Между комина и ГК сложи вата.
Както ти е казал ArturDent...
Сложи каменна вата тя е негорима, защото ако случайно се запали комина и от някаква цепка почне да излизат огнени езици, на ватата няма да и има нищо.Това все пак е най-лошия вариант, но е един вид застраховка за спокоен сън. :-D
След нея конструкция и розов картон.
bibiqn - специалист
Ето го и въпросния комин.Шпаклован е с лепило и мрежа за топлоизолация.

Прикачен файл

IMG_20140728_185251.jpg
IMG_20140728_185251.jpg (49.62 KиБ) Видяна 2455 пъти
bibiqn - специалист
Тъй като свърших с вътрешните ремонти остана да направя изолация на въпросния комин от горната страна на плочата до края на комина.Никога не съм работил с каменна вата.Въпроса ми е понеже намерих само 75 кг на м3 дали ще е достатъчно твърда за да може да се шплакова после.
bibiqn - специалист
Комина вече е готов.От плочата до горе е с 5 см каменна вата 130кг м3.До тук добре.При проба с весник от розетката като че ли тягата е добра.Когато обаче запаля печката тяга значително ми се вижда слаба.Може ли да имам проблем с кюнците.Ползвам от тия кафявите.1 и половина вертикален,1 хоризонтален 2 кривки.Моля за помощ.Камината е Звезда 16 кл.на водната риза

Прикачен файл

a.jpg
a.jpg (90.92 KиБ) Видяна 2258 пъти
bibiqn - специалист
Така изглежа от вън.

Прикачен файл

IMG_20141019_154905.jpg

Прикачен файл

IMG_20141019_154915.jpg
IMG_20141019_154915.jpg (48.69 KиБ) Видяна 2241 пъти

Прикачен файл

IMG_20141019_154939.jpg
IMG_20141019_154939.jpg (63.18 KиБ) Видяна 2241 пъти

Прикачен файл

IMG_20141019_154948.jpg
IMG_20141019_154948.jpg (61.14 KиБ) Видяна 2241 пъти
бат Вальо - специалист
И аз имам същия проблем, който съм споменал в друга тема. Ползвам комина 2-ра зима. сега ще е трета. Миналата тягата намаля значително и пропушва при зареждане. При изгасена печка дърпа яко, като я запаля си дърпа пак, но като отворя вратичката пропушва.. Вижда се че тягата намалява. Ако измислиш нещо сподели.
bibiqn - специалист
бат Вальо написа:
И аз имам същия проблем, който съм споменал в друга тема. Ползвам комина 2-ра зима. сега ще е трета. Миналата тягата намаля значително и пропушва при зареждане. При изгасена печка дърпа яко, като я запаля си дърпа пак, но като отворя вратичката пропушва.. Вижда се че тягата намалява. Ако измислиш нещо сподели.
Имам останали още 2-3 блокчета мисля и тях да сложа па да видим.Искам да попитам спецовете:До момента комина има изолация до шапката .Ако сложа още 2-3 блокчета без да им слагам изолация понеже нямам повече каменна вата дали има вероятност от конденз?
bibiqn - специалист
Никой ли не може да каже мнение по моя въпрос?
alsted - майстор
bibiqn написа:
.При проба с весник от розетката като че ли тягата е добра.Когато обаче запаля печката тяга значително ми се вижда слаба.
Подпушва при самото запалване ли или изобщо смяташ, че не тегли? Как го разбираш това нетеглене :? Какво е сега и какво смяташ, че ще е ако тегли?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Изграждане на комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: