• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Energyx - специалист
мДа се подпали или стопи при обичайни условия, вероятността клони към нула. Обаче, производителят никъде не го препоръчва полистирола /фибран, стиропор и др. търговски наименования на екструдиран или експандиран полистирол /за изолация на горивни системи. Живея в район, където беше последното силно земетресение в България -5,8 Рихтер. Комините се нацепиха надлъжно не само над покрива, но и надолу. Ако събитието беше съвпаднало с отоплителен сезон, считай, че по-големите поражения щяха да са от пожари на таваните и подпокривните пространства, а не от потрошените керемиди. По правило РБ е земетръсен район от 9-та степен и от опит /понеже съм леко дрЪт/, на 15-20 години нещо се случва. След като се прави нещо ново, добре е да се направи както трябва. Та така, майсторе на комини с фибран ... :sad:
bibiqn - специалист
Спрях се окончателно на бетонни тела.Та имам още няколко въпроса.
Комина ще тръгва от стаята на 2 ри етаж и от пода до билото са около 6 метра.
Трябва ли да има изолация в частта която преминава през стаята.От пода до тавана с 2,5 метра.
Блокчетата които намерих имат леко разминаване във вътрешния диаметър и се получава малък ръб .Това проблем ли е?

Понеже задната част ще е залепена за стената ,дали има вероятност от там да направи някакви проблеми понеже няма да има как да ги измажа там.
Последна промяна от bibiqn на вт юли 08, 2014 3:54 pm, променено общо 1 път.
bibiqn - специалист
Така ги виждам нещата.Има ли точно разтояние на розетката от тавана?
Мисля в частта над плочата да изолирам.

Прикачен файл

untitled.JPG
Нещо такова искам да се получи.
untitled.JPG (23.01 KиБ) Видяна 2985 пъти
minca - специалист
бибияне,защо не си направиш един хубав комин.Повярвай,че това е много важно нещо.Един,не дай Бог,пожар ще те върне 20 години назад.Препатил съм ,и сега ако трябва да правя комин ще постъпя така:
Първи вариант:
Комин на Шийдал
Втори вариант:керамични тела ф250 /такива на които си се спрял най напред/,във тях ф180 инокс,и между инокса и тялото вата едностранно фолирана с фолиото към керамичното тяло.Апропо,така го направих ,стана перфектно ,и за сега нямам проблем и не съжалявам.
Успех ти желая, и умната!!!!
bibiqn - специалист
minca написа:
бибияне,защо не си направиш един хубав комин.Повярвай,че това е много важно нещо.Един,не дай Бог,пожар ще те върне 20 години назад.Препатил съм ,и сега ако трябва да правя комин ще постъпя така:
Първи вариант:
Комин на Шийдал
Втори вариант:керамични тела ф250 /такива на които си се спрял най напред/,във тях ф180 инокс,и между инокса и тялото вата едностранно фолирана с фолиото към керамичното тяло.Апропо,така го направих ,стана перфектно ,и за сега нямам проблем и не съжалявам.
Успех ти желая, и умната!!!!

Благодаря за съвета.Проблема е че в нашия град няма голям избор и такива тръби няма никъде и за това се спрях на бетонни блокчета + каменна вата.

Спорен ден
koldi811 - специалист
:prayer: :prayer: скъпо,но качествено! Поздравления,колега!!
minca написа:
бибияне,защо не си направиш един хубав комин.Повярвай,че това е много важно нещо.Един,не дай Бог,пожар ще те върне 20 години назад.Препатил съм ,и сега ако трябва да правя комин ще постъпя така:
Първи вариант:
Комин на Шийдал
Втори вариант:керамични тела ф250 /такива на които си се спрял най напред/,във тях ф180 инокс,и между инокса и тялото вата едностранно фолирана с фолиото към керамичното тяло.Апропо,така го направих ,стана перфектно ,и за сега нямам проблем и не съжалявам.
Успех ти желая, и умната!!!!
bibiqn - специалист
koldi811 написа:
:prayer: :prayer: скъпо,но качествено! Поздравления,колега!!
minca написа:
бибияне,защо не си направиш един хубав комин.Повярвай,че това е много важно нещо.Един,не дай Бог,пожар ще те върне 20 години назад.Препатил съм ,и сега ако трябва да правя комин ще постъпя така:
Първи вариант:
Комин на Шийдал
Втори вариант:керамични тела ф250 /такива на които си се спрял най напред/,във тях ф180 инокс,и между инокса и тялото вата едностранно фолирана с фолиото към керамичното тяло.Апропо,така го направих ,стана перфектно ,и за сега нямам проблем и не съжалявам.
Успех ти желая, и умната!!!!
Събота почвам зидарията на бетоните блокчета и ако някой има да даде още някакъв съвет ще съм много благодарен.Само не разбрах частта на комина където ще е в стаята трябва ли пак да се изолира с вата и картон или само от подпокривното до върха трябва.
minca - специалист
Най добре ги шпакловай отвътре и отвън предварително.Като започнеш да зидаш пак ги заглаждай отвътре да няма неравности.А бе компромис е това,ама хайде..
Успех ти желая!!
bibiqn - специалист
minca написа:
Най добре ги шпакловай отвътре и отвън предварително.Като започнеш да зидаш пак ги заглаждай отвътре да няма неравности.А бе компромис е това,ама хайде..
Успех ти желая!!

Мерси за съвета.Такива са ми възможностите и предполагам че няма да съм първия направил такъв комин само от блокчета .
bibiqn - специалист
Последно да питам възможен ли е този вариант?Комина да се иззида от плочата в подпокривното до билото.Височината ще е околу 3 метра и малко .Дали ще има добра тяга или да си почна от пода на стаята.

Прикачен файл

kamina.JPG
kamina.JPG (17.51 KиБ) Видяна 2899 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Изграждане на комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: