• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bibiqn - специалист
Имам нужда от съвет колеги.Предстои ми изграждане на вътрешен комин с височина околу 6-7 метра.Та въпросите са няколко;
Днес попаднах на тези керамични блокчета.Как се лепят едно с друго?Тези отвори трябва ли да се запълват или се оставят кухи са изолация?От вътре трябва ли да се измазват изцяло,тъй като са доста гладки?
Ако някой има преки впечатления нека сподели.Като цена са 3 лв и високи 30 см.вътрешен диаметър е 20/23 някъде.
Лек и спорен ден.

Прикачен файл

IMG_20140628_102505.jpg
IMG_20140628_102505.jpg (95.53 KиБ) Видяна 5864 пъти
koldi811 - специалист
иззидал съм доста комини с такива тухли,лепиш с огнеупорен теракол на боро,дупките не ги запълваш,после с фибран си го изолираш и монтираш шапка! ;)
bibiqn - специалист
koldi811 написа:
иззидал съм доста комини с такива тухли,лепиш с огнеупорен теракол на боро,дупките не ги запълваш,после с фибран си го изолираш и монтираш шапка! ;)
Само не знам с какво да си направя дупка за розетката.Продават ли такива с готова дупка.С колко сантиметра фибрант трябва да се изолира?Отвътре измазва ли се?И къде се слага това лепило за да не се запушват дупките?


Някъде бях чел ,че са се напуквали от температурата.Имал ли си такива случаи


Каква е тази шапка?
romanpm - майстор
Направи го от метал , ламарина /~2мм с размера на тухлата / , 18г. при мен с тая височина нямам проблем ! Горя какво ли не , основно дърва , но малко като време ! :wink:
bibiqn - специалист
професионал написа:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 47&t=38972

Тази тема съм я чел преди да пусна моята ,но отговори на моя въпрос не видях.Защо се пукат тея тела?Къде е била грешката?Как да се процедира за да не се пукат.Иначе като цена по мои сметки ще ми излезе не повече от 200-300 лв.
bibiqn - специалист
romanpm написа:
Направи го от метал , ламарина /~2мм с размера на тухлата / , 18г. при мен с тая височина нямам проблем ! Горя какво ли не , основно дърва , но малко като време ! :wink:
Тая ламарина черна ли е или неръждавейка?
В коминните тела ли да я пъхна или само от ламарина и после излолация?
minca - специалист
viewtopic.php?f=10&t=37785&hilit=%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8+%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B0+%D0%9A%D0%95%D0%92%D0%95
bibiqn - специалист
minca написа:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 0%92%D0%95
И аз май ще се откажа на тоя вариант.Ще мина май на блокчета.Не знам дали с една дупка ще ми вършат работа.Камината е 16 клв на водата и 4-5 отдавана.С какъв рамер блокчета да го направя и ако има значение каква марка да са те?
bibiqn - специалист
Някой ще ми препоръча ли какви блокчета да си взема за единичен комин?Камината е с водна риза и не знам с какъв вътрешен диаметър да са блокчетата?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Изграждане на комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: