Най - вълнуващия въпрос зимно време.
marto_tkd - напреднал
Някой има ли щети по колекторите - панели, вакуумни тръби и т.н.?
saraneron - специалист
A,ние тези неща не си ги споделяме!
kuuuuuul - майстор
Моите,турските удържаха за втори път/чукам на дърво/ :lol: По принцип вятъра при подобни ситуации е северозападен и наклона на валежа съвпада горе долу с наклона на колекторите,ако беше в обратната посока със сигурност щяха да заминат.
filmatoplo - майстор
Градушка не е имало при нас от 10 год , последната бе с големина на орех и по голяма , в Китен бе като яйца , но поражение по панели не е имало , с изключение на едни много стари български панели които са били без гумено уплътнение на стъклата и кутията , и един турски панел който го счупва една долетяла от някъде дъска.От тогава насам тук панелите са 5торно повече , дано няма градушки :wink: .
iva6ki - специалист
Вие сте късметлии, комшията 6 тръби са заминали.
Не обърнах внимание плоските дали са удържали. :|
marto_tkd - напреднал
iva6ki написа:
Вие сте късметлии, комшията 6 тръби са заминали.
Не обърнах внимание плоските дали са удържали. :|

Очаквано е, след като има счупени автомобилни стъкла... Аз бях в Лозенец и гледах как троши прозорци на коли. И си представях как ще сменям тръби и аз... ама ми се размина този път.
iavor - специалист
От 15 вакуумни тръби една не е издържала на градушката.
Вчера взех тръба / 15 лв / и днес ще я сменявам.
filmatoplo - майстор
Още едно предимство на вакуумните панели :wink: .
barborino - специалист
Да докладвам и аз:-) Нямам счупени тръби ,но тук до Божурище не е бил голям града.Но в кв.Стрелбище......колата ми я направи на ''салата'' .Почупи керемиди ,капандури...... тотал.
Фитилчо - майстор
Дали не е удачно да се покрият с лист плексиглас? :roll:

Питам защото ми предстои монтаж на вакуумно-тръбни панели и ми се иска да се предпазя от бъдещи поражения.

Тема "След градушката - има ли щети по слънчевите инсталации?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: