Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Energyx - специалист
http://prikachi.com/images.php?images/707/7461707X.jpg

Предлага се от фирма ТЕРМОИКОНОМИК-Бургас. Дали ще върши добра работа за като ESBE и TERMOVAR ? Цената му е 92 лв. срещу 140 за ESBE и 130 за TERMOVAR. Малко ме притеснява това, че се предлагат и резервни термоелементи за него, т.е. има по-голяма вероятност за повреждане. Някой има ли практически опит с тази марка вентили ?
filmatoplo - майстор
Монтирал съм от 3те вида , нямам забележки , това че се продава резервна част е само + , освен това може да се поръча термопатрон с различна температура 45/50/60 гр :wink: .За сметка на това пък много пъти съм сменял термостат на колата , в сервиза видях цял контейнер с повредени термостати за опел,фолксваген и др :wink: .По принцип рядко се повреждат термостатите от към пробиване , винаги повредата е механично засядане на мембраната от песъчинки и ръждички по системата -вадиш , почистваш и готово. :wink:
Energyx - специалист
Разпределението 100 % ли е или е добре да се сложи кран на малкия кръг като при Термовар-а ?
filmatoplo - майстор
Кранове се поставят задължително , за този точно не си спомням- мисля че беше пропорционален , защото при монтажа и работа не се е налагало да притварям кранове :) .

Тема "Термостатичен вентил BRV" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: