Най - вълнуващия въпрос зимно време.
i]Здравейте ,искам да се включа в дебата и аз.имам парно от 20 години но котела ми изгоря и сега трябва да купувам нов но искам да работи и на пелети .Насочил съм се към горелка грейко но незнам към кой котел би работила най добре .Апартамента ми е 80 кв ,имам набелязани няколко котела и немога да реша кой ще ми върши работа . Котлите са виадрус u22. Вош16 кв или дакон.Като чета във форума има много от вас които са напред с материала и ако можете да ме посъветвате каква комбинациа да избера ще ви бъда благодарен
VLADO66 - майстор
Първия е неподходящ а производството на третия е купено от втория и вече са едно 16kW са достатъчни
filmatoplo - майстор
Добре е топлообменника да е малко по голям , около 25 лкв , защото 16 ката е с малък топлообменник и топлото ще бяга в комина , след това в по малкия котел пламъка на горелката не може да се развие добре напред и нагоре , част от летливите газове не могат да се запалят и изгорят добре , образува се повече нагар.Ако имате възможност си купувайте с по голям топлообменник :wink: .Едно е горенето на въглища в такъв котел ,съвсем друго е работа на пелетна горелка в него .Виадруса е най неподходящ , ако трябва да се купува нов , ако е заварено положение може да се направи лек компромис :wink: .

Тема "грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: