Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Energyx - специалист
Почнах връзването на котела и понеже знам, че във всяко дело дяволът е в детайлите, ще досаждам с питания следващите няколко месеца. :-D
Та на въпросния суинг /Bugatti -1"/ за байпас на помпа, ЕСБЕ и филтър, който ми пратиха, много тежка ми се вижда месинговата клапа. В аварийна ситуация при 6 м денивелация на затворена система гравитачната циркулация дали ще го отлепи за достатъчен дебит ? Изобщо има ли критерии за правилен подбор на такъв байпасен клапан ?
С конусни чугунени холендри /без уплътнение/ някой има ли опит ? Нещо ме съмнява това да уплътнява без зверско стягане, касае се за 1 " :?
saraneron - специалист
Слагаш я под 45 градуса или направо с клапата надолу и пробваш дали като забърти помпата клапата затваря ,ако затваря значи си ок!За по сигурно плавно увеличавай дебита към клапата и виж кога затваря ако те устройва запаса по налягане оставяш така.Даже на чешмата може да се пробва!Успех!
naskov - майстор
Energyx написа:
С конусни чугунени холендри /без уплътнение/ някой има ли опит ? Нещо ме съмнява това да уплътнява без зверско стягане, касае се за 1 " :?
Аз лично ги избягвам. Може да не съм случил на марка, но ми протекоха. Реших проблема, като навъртях на конуса 3-4 оборота тефлонова лента профисионална.
filmatoplo - майстор
Винаги капят колкото и да ги стягам конусните , ползвам холендри само с гумено или клингеритено уплътнение :wink: .

Тема "Безпружинен възвратен клапан /тип суинг/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: