Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin.kraev - специалист
Здравейте приятели,имам камина 2 радиатора,една лира за баня и бойлер с серпентина.До сега бяха монтирани в един апартамент,системата работеше безупречно но ще ги местя на село в вилата.
Ще ви моля за мнения досега бяха свързани с помпа и едно магистрално трасе ф20 и всеки консуматор е вързан към него с ф16(всичко е на един етаж става на въпрос)
Интересува ме има ли разлика дали е с магистрално трасе или ако всеки консуматор си се захранва от обща рейка на камината?

Благодаря предварително! :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Има разлика - едното е с магистрално трасе, другото е с обща рейка на камината :-D . Иначе за функционалността няма разлика - ти сам си се убедил
kalin.kraev - специалист
Отново търся съвет :) Единият радиатор ще е в същата стая където е и камината ще е захранен директно самостоятелно от помпата,а другите консуматори ще са на едно магистрално трасе на което краина точка е серпентината на бойлера като преди това ще има отклонение за лира в банята и в другата стая отклонение за другия радиатор.
Идеята ми е самостоятелния радиатор да е подвързан с ф16,главното трасе до серпентината на бойлера да е ф20 и разклоненията за лирата и другия радиатор пак с ф16,а разширителния съд има ли значение къде да е вързан и с какво сечение тръба единственото което знам е че той трябва да е най високата част на цялата система над него да няма нищо друго(с тръбите с алуминиева вложка) имате ли предложения или така е добре замислено. :? :partyman:
А полипропиленовите тръби с заварките надеждни ли са за такава инасталация,малко ми е притеснително да ги ползвам за отопление? :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Полипропиленовите тръби са по-надеждни от PEX-Al тръбите, но трябва да са специални - със стъклофибри, освен това зависи и кк са изпълнени заварките (спойките)

Тема "Питане за връзка на камина Герканд с радиаторите + бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: