Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ktch_1964 - специалист
Благодаря за съвета ,boris_4 ще споделите ли колко е висока тази кутия и какъв е отвора за горелката.
boris_4 - напреднал
Моята кутия е купешка с размери 460мм на 580мм и височина 500мм.От лявата и дясната страна има изрязани отвори в зависимост от коя страна щесе монтира горелката.Височината на кутията ще зависи от височината на пламъка и размерите на горелката.
ktch_1964 - специалист
Уважеми boris_4 споделете нещо за котела , сечение и височина на димохода,трипътен вентил,температура на димните газове?
Колко сезона се отоплявате с него , колко често се налага почистване на вътрешните повърхности, доволен ли сте от котела?
Все си мисля , че ако тази кутия за която говорите е воодна риза то това ще увеличи нагревната площ на котела и от там и
мощноста на котела. При вас това може би не е от значение тъй като вашата горелка е с вертикален факел , но моята е с
оризонтален факел.
boris_4 - напреднал
Здравеи избрах този котел понеже смятах да горя въглища с горно горене.После реших да си купя ретортната горелка и реално съм го използвал един сезон на въглища.За тази зима съм купил 6 тона слънчогледови пелети.Имам трипътен вентил но съм махнал въртишностите понеже съм нагласил температурата на котела около 50 градуса.Въпреки това нямам никакъв конденз.Димните газове се движат в интервала от 70 до 160 гр.На около три дана зареждах котела и тогава го чистех.Сега си търся едно приспособление ,което се поставя пред прахосмукачката,за по лесно почистване.Недостатъка на хоризонтално триходовите котли е ,че прахта остава по хоризонталната повърхност и трябва ръчно да се почисти.За сега съм доволен но и нямам друг избор, след като вече съм го купил.Смятам, че е малко по сложно да се направи кутията с водна риза.Може да се сложи изолация.В този случаи е по добре да се поставят два дефлектора единият хоризонтален а другият на 45 градуса спрямо първият срещу самата горелка.
ktch_1964 - специалист
Моето виждане за втората горивна камера е като естественно продължение на самият котел. Факелът на горелката ще е в иноксова
фи 160мм тръба , руснаците наричат това дожигатеь , а си спомням , че филма топло беше качил снимка на такова нещо в форума.
ktch_1964 - специалист
Моята система е гравитачна до сега не съм имал цирколационна помпа. Като сменя котела мисля да монтирам такава и трипътен
вентил. Нека знаещите да кажат ТЕРМОВАР ли да монтирам или има други по добри .Когато бях на твърдо гориво понякога се
получаваше конденз в кумина, от както съм на течно гориво няма такова нещо въпреки че съм направил автоматика която изключва горелката при достигане на димните газове до температура 70 гр.
ktch_1964 - специалист
Здравейте отново,приключих със смяната на котела. На новия котел монтирах помпа и трипътен теровентил ТЕРМОВАР-61гр.
До тук добре но се получи голям проблем,имам чувството,че термовентила не работи.Монтирах помпата на влизащата в котела
вода като байпас на основната тръба-2цола между байпаса кран,а байпаса с 1цол като имам преди помпата кран и филтър и след
нея кран.ТЕРМОВАРА е преди кран№1 и има кран между него и тръбата на топлата вода. Когато запалих котела за първи път с
дърва той започна да вдига температура и при 50гр включих помпата,водата по малкия кръг се завъртя нормално котела продължи
да вдига градуси и аз очаквах около 63-65гр да започнат да си затоплят радиаторите , уви нищо такова не се случи,а котела
вдигна 85гр. Притворих крана между топлата вода и термовентила , звукът на помпата леко се промени , но тръбата на топлата
вода не се затопли. Когато котела достигна 90гр. отворих големия кран на байпаса и спрях помпата,за няколко минути всичко си
дойде на място.Моля ви насочете ме къде да търся проблема,имам чувството,че термовентила не отваря,а е чисто нов.
filmatoplo - майстор
Почти няма да стане без втора помпа , Термовара става само за буфери , ако имаш кран на топлия извод на термовара леко започни да го притваряш за да балансираш потока .Термовара не затваря топлия извод , само отваря студения , но понеже му е по лесна циркулацията от изхода на котела -радиаторите му са съпротивление и от там не иска да циркулира -затова притвори топлото което идва от котела в термовара .
ktch_1964 - специалист
Днес след работа отново започнах с опитите да подкарам водата в системата през помпата. Този път вече исползвах горелката
на течно гориво,отново нищо. Котела седя подгрят на 70гр близо 1час,аз притварях крана между тръбата на топлата вода и
термосмесителния трипътен кран-ТЕРМОВАР , но така и не можах да затопля радиаторите , накрая отново спрях помпата и преминах на конвекция и всичко си дойде на място. Не знам вече какво да правя.
filmatoplo - майстор
Няма да стане ясно .Без втора помпа не може да стане с два кръга .Какво даваш да ти тръгне инсталацията .

Тема "Търся съвет." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: