Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jinio - специалист
Здравейте, налага ми се малко ремонт по парната инсталация, т.е. трябва да преместя печката от партера горе на етажа. Пускам схема на инсталацията как се налага да я направя, проблема ми се вижда в излизащите тръби от печката и влизащи в първия колектор. Ето и притесненията ми:
1. Тръбата на топлата вода идва от около 30см над колектора, спуска се надолу и на около 20см под колектора влиза в разклонение което веднъж влиза в колектор 1 и втори път в колектор 2 който се намира в другия край на етажа.
2. Тръбата на студената вода също идва от около 30см над колектора, но там нямам друг избор освен да поставя самото разклонение на самия колектор.
Тръбата между двата ми колектора е ф20 пускам и схемичка, там където са черните точки стават разклоненията.
Притесненията са ми свързани с това да ли ще имам проблеми някакви за това че тръбите влизат над колекторите и за това че се налага да направя разклоненията точно на колекторите.
Забравих да кажа че от всеки колектор захранвам по три стаи, на снимката има по две, тъй като само те за момента са обитаеми, другите две стаи се пускат радиаторите при необходимост.
Надявам се че сте ме разбрали и ще ми помогнете относно притесненията ми.

Прикачен файл

Презентация1.jpg
ето и схемата.
Презентация1.jpg (28.84 KиБ) Видяна 1005 пъти
jorkataG - специалист
Колега пусни сегашната схема и тази която искаш да направиш за съпоставка.
jinio - специалист
Значи схемата е почти същата и в момента с изключение че печката е долу на партера, а сега ще я кача горе на етажа. Оградил съм в кръгче как мисля да го направя.

Прикачен файл

Презентация1.jpg
Презентация1.jpg (61.74 KиБ) Видяна 954 пъти
jorkataG - специалист
Според мен и тази схема дето си я замислил ще работи, но радиаторите които се захранват от колектора на който е монтирано разклонението ще загряват по бързо иначе може да се опита и друг вариант по близкият колектор го отдалечи на 20 сантиметра с тръба ф20 а по далечния с тръба ф26.
Изчакай да се включат Филматопло или пък Лазар Ганев или пък още доста хора, които са наясно да кажат те кво мислят по въпроса.
А този жълт триъгълник помпа ли е на студения щранг?
jinio - специалист
Няма как да заменя тръбите, че те са под плочките и са с дължина около 11-12 метра а сега да копая не ми се разбива всичко. Да жълтото е помпа, в сегашната ми схема всичко си работи без проблеми, но тръбите идват от партера, а сега след като кача печката горе се налага изходящите тръби от печката да дойдат с 20см над колекторите.
jorkataG - специалист
Ако е с помпа няма да има проблеми си мисля аз.

Тема "Налага се ремонт по парната инсталация!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: