Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте ,
Може ли, някой да изкаже мнение за пелетните горелки Bisolid и дали са удачни за монтаж към котел Bosch Solid 2000 K24-1 S61
vladim6 - специалист
Изказвам ти супер положотелно мнение за тази горелка аз съм с такава на solid 2000 32kw тези котли за измислени за пелетна горелка слагай без да се чудиш
Здравейте ,
Днес бях в магазина и разговарях за закупуване на горелка Bisolid , но консултанта ми каза че този тип горелки нямали функцията "модулация". Може ли някой, който използва този тип горелка да сподели дали е така - има ли я или я няма функцията ?
naskov - майстор
Кажи му на "консултанта" много здраве. Горелката има модулация, може да управлявя една помпа и да се включи към стаен термостат :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
И от мене много здраве :wink:
Здравейте ,
Може ли, малко помощ за подвързването на горелка Бисолид и по точно ме интересуват следните неща:
1.В комплекта на горелката има сензор PT 1000 - ако горелката се управлява със стаен термостат - този датчик отпада ли (т.е. разкачат ли се буксите от клемите )?
2.В схемата на свързване на клемореда X1 има входове на 1 и 2 за сейфти термостат(95 градуса) - той задължителен ли е и ако е какъв ми препоръчвате?
Ще бъда много благодарен на вашите отговори и коментари .
milenskior - специалист
Не съм голям специалист и е добре да се изкажат спецовете, но ще ти отговоря и аз.
Наличието на стаен термостат не премахва датчика за вода (PT1000), защото горелката първо едва ли ще тръгне без него и второ по температурата на водата също минава в модулация или пък се изключва.
Сейфти термостата ако съм разбрал правилно е в случай че нещо стане със сензора и ти прегрее котела да изгаси горелката. Тъй че не е задължителен, но е препоръчителен.
naskov - майстор
+1. За термостат ползвам В2000.
Здравеите някой може ли да каже какъв проблем задейства аларма ПРИБОР ПОТОК EROR
filmatoplo - майстор
Термостат Б2000 ползвате като авариен така ли ,и аз ги слагам на GP горелките ,че го пише в инструкциите като задължителен въпреки че не ти го дават с горелката :wink: .

Тема "Пелетна горелка Bisolid" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: