Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dobi_iv2 - специалист
LazarGanev написа:
dobi_iv2 написа:
Благодаря за предложението, явно ти си най-близо до Поморие, записвам си телефона ,ще ти се обадя да се разберем.
само да му свърши на Филма курортния сезон и действайте :wink:
Ок, още по-добре,че не трябва да чакам навън да захладнее.
filmatoplo - майстор
Доби , моля те обясни отново , Феролито по колко часа работеше ,по колко почиваше , на коя степен , с каква температура на водата .
dobi_iv2 - специалист
filmatoplo написа:
Доби , моля те обясни отново , Феролито по колко часа работеше ,по колко почиваше , на коя степен , с каква температура на водата .
Ами ще обясня каквото знам.Доколкото ми стана ясно от обясненията във форума горелката е работила но он-оф, Стайният термостат е настроен на 22С от 7 сутринта до 22.30 вечерта. Когато достигне стайна т 22.2С горелката изключва и се включва когато т падне на 21.8С, но забелязах,че водата в котела пада до 35-36С и когато горелката се включи докато водата се загрее стайната т пада да 21С, доколкото знам водата на котела е настроена да се загрява до 60С поисках да ми вдигнат градусите ,но моят "" майстор"" каза ,че не е нужно. На коя степен е работила незнам,ама пламъка беше слаб-изгледах няколко клипа в ютуб на горелка Ерато и в сравнение с нея нашата е като запалка :sad:
Извинявам се ,ако обяснявам неадекватно ,но вси пак съм жена и нищо не разбирам от тези неща.
filmatoplo - майстор
Ясно , този режим на регулация -стаен термостат гасящ горелката -не е удачен при теб .Смяна на горелката с по малка , пипване тук там (професионална тайна ) и готово :) .
dobi_iv2 - специалист
filmatoplo написа:
Ясно , този режим на регулация -стаен термостат гасящ горелката -не е удачен при теб .Смяна на горелката с по малка , пипване тук там (професионална тайна ) и готово :) .
Ок, кажи само кога да ти се обадя, кога ти свършва туристическия сезон?
Я кажи, термостата ще ми го махаш ли? Нали няма да ми се налага да слизам от 3 етаж до мазето, за да си пусна горелката? :yawinkle:
filmatoplo - майстор
Сезона е още няколко дена , термостата ще си остане - контролирайки стайната температура ще пуска и спира друго , горелката сама ще се контролира по време и температура .Слизане ще има :yawinkle: за да не свършат пелетите в бункера .
dobi_iv2 - специалист
filmatoplo написа:
Сезона е още няколко дена , термостата ще си остане - контролирайки стайната температура ще пуска и спира друго , горелката сама ще се контролира по време и температура .Слизане ще има :yawinkle: за да не свършат пелетите в бункера .
Златен си!!!!!!!! :o
joro_vn - специалист
Как така пада водата в котела до 30 градуса, няма ли термостат да изключва помпата?
Въобще котела трябва да работи при повече от 60 градуса за да не прави катран по стените. И термовентил на водата ли няма ?
dobi_iv2 - специалист
joro_vn написа:
Как така пада водата в котела до 30 градуса, няма ли термостат да изключва помпата?
Въобще котела трябва да работи при повече от 60 градуса за да не прави катран по стените. И термовентил на водата ли няма ?
Термостат на помпата има, нагласен е на 50гр. Другото незнам дали го има, изобщо голяма каша. Явно съм попаднала на ""много добри майстори"". Ама то така става като решаваш за 1 ден да правиш нещо без да потърсиш информация-женска работа :sad:
Надеждата ми е във Филма да ми оправи всички недоразумения. Чакам само да си тръгнат и последните туристи и се свързвам с него.
П.С. Надявам се да не е пострадал от наводненията в Приморско.
filmatoplo - майстор
:) За щастие даже и не разбрах за наводнението , само сутринта видях че полицаите са застанали на пътя и спираха колите за Бургас :wink: в момента монтирам един комплект котел с горелка Грейко , дай боже утре да го и запаля , до остана по свободен ще прочета темата по подробно да видя как ще се реши проблема .

Тема "Пелетна горелка Green fire РВ 3SC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: