Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dobi_iv2 - специалист
Не открих тема във форума в която да е коментирана тази горелка, затова ще помоля ако имате отзиви за нея да ги споделите. Това което знам е ,че се произвежда във Хасково от Симпекс ООД .
dobi_iv2 - специалист
http://www.simpexbg.com/index.php?optio ... &Itemid=11
За това става дума. Пак ще помоля специалистите по горелки от форума да изкажат мнение или впечатление ако имат такива. Трябва скоро да взема решение дали да се спра на тази горелка и се надявам да ми помогнете.
LazarGanev - "Велик майстор"
А защо искаш да си вземеш точно такава горелка, с какво те впечатли? Какво ще отопляваш?
dobi_iv2 - специалист
LazarGanev написа:
А защо искаш да си вземеш точно такава горелка, с какво те впечатли? Какво ще отопляваш?
Горелката дори и не съм я виждала. Случайно се запознах с инжинера който я е разработвал и е собственик на тази фирма-преди е работил за Ерато. И преди съм се съветвала с този форум относно моите проблеми с Ferolli Sun P12 -оказа се ,че не стига ,че е прекалено мощна за площта която отоплявам ами и не е настроена както трябва и въпреки всичките ми разговори с така наречените майстори които правиха инсталацията не постигнах нищо друго освен разход от 50-60 кг за денонощие за отопление на 2 етажа с обща площ 160м2.Сега твърдо съм решила да сменя торелката и то с такава на която ми обещават адекватен монтаж , настройка и т.н.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами май ще стане от трън на глог работата :cool: .
dobi_iv2 - специалист
LazarGanev написа:
Ами май ще стане от трън на глог работата :cool: .
От малкото ми влизания във форума зная ,че имаш репутацията на специалист в тази област. Обясни ми моля те защо мислиш така или ми дай някакво предложение какво да направя. В момента имам предложение за замяна на Р12 с Р7 от човек от Разлог, който се занимава с продажба и монтаж на горелки Фероли, ама като съм се опарила веднъж не смея да се доверя.За 2 зими съм изчела всички форуми за пелетни горелки , там се коментират неща които на мен са ми непонятни-измерване на газове, промяна на различни параметри и т; н., но явно са такива и за моите майстори.
alex_serviz - специалист
dobi_iv2 написа:
..., ама като съм се опарила веднъж не смея да се доверя.За 2 зими съм изчела всички форуми за пелетни горелки , там се коментират неща които на мен са ми непонятни-измерване на газове, промяна на различни параметри и т; н., но явно са такива и за моите майстори.
До колкото виждам си от Поморие.
Защо не звъннеш на filmatoplo за консултация? Той мисля, че също беше от там.
hr.hristov57 - специалист
dobi_iv2 написа:
LazarGanev написа:
А защо искаш да си вземеш точно такава горелка, с какво те впечатли? Какво ще отопляваш?
Горелката дори и не съм я виждала. Случайно се запознах с инжинера който я е разработвал и е собственик на тази фирма-преди е работил за Ерато. И преди съм се съветвала с този форум относно моите проблеми с Ferolli Sun P12 -оказа се ,че не стига ,че е прекалено мощна за площта която отоплявам ами и не е настроена както трябва и въпреки всичките ми разговори с така наречените майстори които правиха инсталацията не постигнах нищо друго освен разход от 50-60 кг за денонощие за отопление на 2 етажа с обща площ 160м2.Сега твърдо съм решила да сменя торелката и то с такава на която ми обещават адекватен монтаж , настройка и т.н.

А какъв разход ти обещават?... Разхода на пелети зависи и от горелката, но в по-голяма степен от котела на който е монтирана и от изолацията на къщата.
PS. По спомен от дадената от Вас информация за къщата (два апартамента един над друг с изолация 5 см ) - ставаше въпрос за преоразмерена инсталирана мощност на котел + горелка,лоша настройка и т.н. Посочената горелка е с идинтични параметри и според мен ефекта ще е никакъв- само излишни разходи.
dobi_iv2 - специалист
Благодаря ви,че се включвате в решаването на моята дилема. Радвам се че го има този форум с отзивчиви и компетенти хора които си помагагат безкористно.
Относно филматопло, миналата година се беше включил в една друга тема тук, но не помня откъде е, ако имате негови координати моля да ми ги пратите.
Набързо обяснявам какво е положението в момента, дайте предложения с каква горелка да заменя Р12 и по-важното към кого да се обърна за монтаж и настройка.
Къща на 5 етажа, котел Фероли 42кв, монтиран в мазето, бойлер 300л, който е вързан,но не е ползван, защото си мислех,че разхода ще се качи. Изолация, ПВЦ дограма, алуминиеви радиатори с термоглави, стаен безжичен термостат Компютерм. Отоплявам 2 апартамент един над друг на 2 и 3 етаж с обща площ около 160м2-разход 50-60кг на денонощие при зададена дневна температура 22С от 07.00 до 22.30 часа.
Термостата е на горния етаж в трапезарията ,където е най-хладно.
LazarGanev - "Велик майстор"
Dobi,
горелката за която питаш е 40кВт, защо и е такава? Тури си една 20кВт Грейко или 25кВт Ератовска с минимални мощности съответно 5 и 7кВт. Филматопло е от Приморско - не е далеч, в краен случай и аз мога да се спусна - 100км, не е кой знае колко. Колко тона изгори предната зима?

Тема "Пелетна горелка Green fire РВ 3SC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: