Най - вълнуващия въпрос зимно време.
br1lata - помощник
проблема е че водата в ризата завира според мен. запалвам печката с повече дърва и както е на 30 градуса започва да бучи силно , даже имам чувството че сте подскочи печката. обезвъздушавам я, и след малко пак същото. така стига до 60-70 и не може да вдигне повече. ризата е правена допълнително от уж майстор, другото от мен. какво не е наред за да става така.

Прикачен файл

sistemata.JPG
sistemata.JPG (42.24 KиБ) Видяна 2342 пъти

Прикачен файл

vodnata riza.JPG
vodnata riza.JPG (24.13 KиБ) Видяна 2342 пъти
filmatoplo - майстор
Съда го свържи на синия колектор , съмнява ме че ако пълниш инсталацията с вода от сегашното положение -притваряш въздух в камината нищо че има обезвъздушител защото я пълниш отгоре :wink: .
br1lata - помощник
пълня го от колектора на студената

Прикачен файл

без име.JPG
без име.JPG (16.52 KиБ) Видяна 2278 пъти
tysonlkr - специалист
Как се пуска помпата? С какъв термостат и къде е разположен? Кога е закупен?
Също така къде мериш температурата?

Проблемът не ти е във водната риза.
И при мен се е получавал този момент със усещане, че завира водната риза при запалване на камината.
Настрой си термостата да включва на по ниски градуси и проблемът ще изчезне.
naskov - майстор
br1lata написа:
запалвам печката с повече дърва
Пали печката с малко дърва, докато тръгне помпата :wink:
br1lata - помощник
нямам термостат, включвам я с паленето. Дали е вьзможно водата да циркулира между изводите на ризата(само отзад) и да завира в предния краи. Температурата я меря при обезваздушитела на ризата и на допир не пари като за повече, дори като оставя да работят само два радиатора, температурата не се покачва. Помпата е грандфус 25 НА 4 , което на мен не ми говори нищо..
Последна промяна от br1lata на ср сеп 10, 2014 11:33 pm, променено общо 4 пъти.
filmatoplo - майстор
Аз имам монтирана допълнителна риза в Прити с водна риза , първоначално си мислих че си губя времето и че няма стане и че ще завира , но стана перфектно без да издава нито звук колкото и силно да я наклада с чам , даже помпата тръгва от 55 градуса , преди това яки пламъци облизват ризата :wink: .
br1lata - помощник
имам в предвид по този начин.

Прикачен файл

cirkulacia.JPG
cirkulacia.JPG (27.47 KиБ) Видяна 2132 пъти
filmatoplo - майстор
При камина Прити са пак така заварени изводите .
milenskior - специалист
Ако в самата риза не са направени прегради за да циркулира водата през цялата повърхност е напълно възможно да минава по най-късия път(глупава вода няма) и обема който е от горе да завира.

Тема "проблем с водна риза самоделка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: