Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bardarev - специалист
Здравийте, има ли някой такава "комбинация", да сподели мнение?
filmatoplo - майстор
Колко киловата ти е Атмоса , наскоро монтирах пелетна горелка на Атмос 100 клв , има спор около това -на коя врата (горна или долна) да се монтира горелката , аз я монтирах на горната -да обхваща двете камери , има твърдения че и на долната е успешно .Също камерите на Атмоса са празно помещение в което пламъка на горелката няма какво да допира да прави по добър топлообмен , малко се губи от кпд .Ако се монтира горелката на горна врата -горелката трябва да е тубусна с пламък напред -тип Фероли , Бърнит пел , Грейко мбг и гр , ако се монтира на долна врата -горелката трябва да е с пламък нагоре -тип Ерато гп , Грейко рб ,Ватерланд и почти всички подобни. :wink: За по добър топлообмен и преминаване на газовете в котела се маха средното тяло (при комбито -чугун ), и долните керамични тела .Ти си сега да обясняваш -какво искаш :) .
bardarev - специалист
filmatoplo написа:
Колко киловата ти е Атмоса , наскоро монтирах пелетна горелка на Атмос 100 клв , има спор около това -на коя врата (горна или долна) да се монтира горелката , аз я монтирах на горната -да обхваща двете камери , има твърдения че и на долната е успешно .Също камерите на Атмоса са празно помещение в което пламъка на горелката няма какво да допира да прави по добър топлообмен , малко се губи от кпд .Ако се монтира горелката на горна врата -горелката трябва да е тубусна с пламък напред -тип Фероли , Бърнит пел , Грейко мбг и гр , ако се монтира на долна врата -горелката трябва да е с пламък нагоре -тип Ерато гп , Грейко рб ,Ватерланд и почти всички подобни. :wink: За по добър топлообмен и преминаване на газовете в котела се маха средното тяло (при комбито -чугун ), и долните керамични тела .Ти си сега да обясняваш -какво искаш :) .
Котела е 32кв., и мисля да го пробвам на пелети, но не искам да сменям котела, понеже е на два сезона. И аз мисля, че на горната врата е по-удачно да се сложи горелката. Защо според теб трябва да се махнат керамиките и чугуна?! Така няма да задържа топлина. Няма ли по-добре горелката да е с пламък нагоре, да бие по цялата камера.
Имам познат, който беше с Атмос DC50 горелка на Ерато на горната врата, но не може да ми каже разход... не го е засичал, човека си има пари и мина на ток.
filmatoplo - майстор
Нали ти писах защо се махат тези неща , чугуна се маха за да преминават по добре газовете иначе ще пуши , вентилатора на горелката е по слаб от вентилатора на самия котел , керамиката се маха защото така се увеличава топлообменната площ .Когато се монтира горелка на Атмоса , неговия вентилатор Не се ползва .За монтаж на Ератовска горелка на горната врата , ами погледни си котела и прецени -според мен почти няма место за монтаж на горната врата за такава горелка -пламъка няма на къде да се развие във височина , остават едни 8-10 сантиметра които не са достатъчни .Ако горелката се постави на долната врата , и е махнато средното чугунено тяло -тогава пламъка има на къде да се разгърне във височина .Питай Грейко за тубусна горелка BMG за монтаж на горна врата , или за другите им горелки RB с вертикален пламък за монтаж на долната врата .И в двата случая монтажа им е усъществим за 1 час .
bardarev - специалист
Благодаря за съветите, определено ще са ми от полза.
filmatoplo написа:
Колко киловата ти е Атмоса , наскоро монтирах пелетна горелка на Атмос 100 клв , има спор около това -на коя врата (горна или долна) да се монтира горелката , аз я монтирах на горната -да обхваща двете камери , има твърдения че и на долната е успешно .Също камерите на Атмоса са празно помещение в което пламъка на горелката няма какво да допира да прави по добър топлообмен , малко се губи от кпд .Ако се монтира горелката на горна врата -горелката трябва да е тубусна с пламък напред -тип Фероли , Бърнит пел , Грейко мбг и гр , ако се монтира на долна врата -горелката трябва да е с пламък нагоре -тип Ерато гп , Грейко рб ,Ватерланд и почти всички подобни. :wink: За по добър топлообмен и преминаване на газовете в котела се маха средното тяло (при комбито -чугун ), и долните керамични тела .Ти си сега да обясняваш -какво искаш :) .
Здравей Филмче. Топля се на пиролизен котел Atmos DC 25 S. В книжата му пише че е възможен монтажа на пелетна горелка GP 20. Въпросите ми към теб са възможно ли е това. Има ли друг модел горелки с по-голяма мощност които да се монтират на този котел. Пишеш че се маха керамиката и т.н - има ли възможност така котела да продължи да се ползва за дърва при нужда или изцяло минава на пелети. И другият ми въпрос е цената на монтажа. Благодаря предварително за отговорите
filmatoplo - майстор
Колко квадрата топлиш , с каква температура на котелната вода , брой или мощност на радиаторите .По принцип на Атмоса се монтира успешно горелка Грейко на долната врата и монтаж на отражател делител на камерите , може да се постави и горелка тип тубусна тръба на горната врата -Фероли или Бурнит .За преминаване от едно гориво на друго -не става за 2 минути , понеже при Атмоса се махат някой неща докато е на пелети , това са вентилатора ,клапата за втздух със синджира отзад , и още нещо :wink: .Или или .
naskov - майстор
[/quote]
Здравей Филмче. Топля се на пиролизен котел Atmos DC 25 S. В книжата му пише че е възможен монтажа на пелетна горелка GP 20. Въпросите ми към теб са възможно ли е това. Има ли друг модел горелки с по-голяма мощност които да се монтират на този котел. Пишеш че се маха керамиката и т.н - има ли възможност така котела да продължи да се ползва за дърва при нужда или изцяло минава на пелети. И другият ми въпрос е цената на монтажа. Благодаря предварително за отговорите[/quote]
На котел Атмос имам монтирани горелки Фероли, GP и Грейко. Всички на горната врата. Имам колеги, монтирали Фероли на долната и пак върши работа. Атмос имат горни врати със специален отвор, който при изваждане на горелката лесно се затваря само с две гайки.

Тема "Атмос комби с пелетна горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: