Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nikigada - специалист
Здравейте имам да топля едно помещение. Спрял съм се на радиаторите на Корадо серия Класик тип 22. Помещението е 58м2 таван висок 2.7метра, изолация на тавана - растерен таван, въздушен джоб 30 сантиметра, 7 см стиропор. При 70 вата на кубик ми трябва мощност ~ 11квт. Има 3 външни стени тухла единичка засега без изолация, в бъдеще със. Котел на твърдо гориво с опция за пелети в бъдеще. Избрал съм височина на радиаторите 600 мм съответно 2 радиатора с дължина 2300 мм и един 3000 мм. От магазина ми казват че 3000 мм-ия нямало да работи добре - неефективно дори и да го свържа на кръст. Избрал съм нискотемпературен режим на работа 70-55 градуса на водата.

Въпроса ми е какво мислите вие по темата за лошата работа на този радиатор, какво ви е мнението за тези радиатори? Има ли по-добър избор?

Благодаря!
naskov - майстор
Най-дългия радиатор, който съм свързвал е 600/2200 и работи добре. Ако помпата има достатъчно напор и три метровия няма да е проблем. По принцип на големи помещения най-евтино отоплението излиза с вентилаторни конвектори.
nikigada - специалист
Благодаря за отговора. Разгледах продуктите и на други производители и виждам че и те предлагат радиатор с дължина 3000мм, все си мисля че ако не работи добре няма да се предлага такъв радиатор. Конвектори не искам защото шумят. Ще го захраня с тръба фи 20мм. и подходяща помпа. Вчера говорих с един познат-параджия и той ми казва същото. Да съм си вземел два радиатора по 1500мм, те ще работят по-добре отколкото един 3000 мм. Но чисто визуално не ми се ще, става грозно и ...... Вие как мислите, не мога да си представя защо големия ще работи неефективно при положение че го захранвам с подходяща като размер тръба и помпа която му осигурява нужния дебит.

Благодаря!
ivan_v - специалист
И кранчетата да са сферични (втората снимка), защото
имат по-малко съпротивление от другите ( първата снимка).

Прикачен файл

products_3371_091029171920.jpg

Прикачен файл

sferichen-kran-s-holendar-itap.jpg
sferichen-kran-s-holendar-itap.jpg (17.38 KиБ) Видяна 1910 пъти
шоп - майстор
На въпроса има ли по-добър избор?
Да, разбира се. Алуминиевите и чугунените са по-дълговечни.

На въпроса дали при L 3000 мм и свързване: "на кръст" ще работи?
Да разбира се!!! Помислете логично ако дължината имаше стопиращо значение дали едно водно подово с дължина на тръбата 100 метра щещ да работи! 100 метра тръба ще имат по-глямо хидравлично съпротивление от 3000 мм радиатор.

Логично е ако продавач консултантите в "магазина" нямат налично 3000мм радиатори да ти кажат, че няма да работят и да ти пробутат други.

Последно 55-70 градуса никак не е нискотемпературно:-)


Смело действай и успехи

Тема "Панелни радиатори Корадо Класик тип 22." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: