Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Johny - майстор
Колеги, каква профилактика на газов котел Eolo Star 23kW-9години, може и трябва да се направи в духа на форума? Забележки нямам с изключение на една - през зимата трудно се включваше понякога битовата топла вода. Сега, когато отоплението не работи, този проблем не съществува.
ESPACE - майстор
Какво значи трудно включваше? Вадеше ли някаква грешка? В най-общия случай този по-стария модел има два единствени проблема. Електролитния кондензатор след греца и тръбичката за подналягането към пресостата на димните газове. Сваляш вентилатора, измиваш хубаво турбината и с нещо почистваш вътрешността на тръбичката. Кондензатора ако направи проблем ще го разбереш по трепкането на подсветката и по това, че котела няма да изпълнява никакви заявки.
Иначе може да промиеш и топлообменника ако си в район с варовита вода. Проста и безпроблемна машина е.
Johny - майстор
Благодаря! Най-общо казано - отиват по 2-3 кофи вода докато запали горелката. Понякога светва и жълтата лампа.
Нещо не си спомням да е било съпроводено с код за грешка, но може и да съм пропуснал този момент/ще си взема силните очила :-D /. Интересното е, че сега през лятото нито един път не е правил проблеми. Водата ни е относително мека.
ESPACE - майстор
Нещо не е наред значи. Как си с налягането и дебита? Модела не се слави с особено чувствителен датчик за поток и си иска поне 2,5л/мин за да запали. Като пуснеш чешмата светва ли веднага символа на дисплея? Светването на каквато и да е подсветка ако не си пипал бутоните е съпроводено с код за грешка!
Johny - майстор
Ще почистя каквото каза, а като почне отоплителния сезон, ще те търся на лични, ако има проблеми. Благодаря! :prayer:
strelec - специалист
Привет, колеги!
И аз да попитам по този въпрос. Трябва ли да се прави някаква профилактика на газовия котел? От фирмата доставчик ми говорят, че всяка година трябвало да се разглобява котела, да се свалят топлообменниците и да ги промивали с киселина на специална машина. Има ли нещо вярно в това, или се борят за 150 лв. всяка година?
Вече 5 г. си работи без проблеми, макар че в началото от Вайлант ми казаха, че след 2 г. ще спре да работи и ще дойда при тях. Или трябва да продължавам да спазвам принципа - нещо което работи не се пипа?
ESPACE - майстор
Тия яко се опитват да захлебват. Всяка година ще ти разглобяват котела, айде няма нужда. Ако си в район с много варовита вода и си с котел с битермичен топлообменник , има някаква логика. Във всички останали случаи -Работает, не трогай.
Ако имаш проблем със основния топлообменник ще разбереш по шума. Като завиращ чайник.
strelec - специалист
ESPACE написа:
Тия яко се опитват да захлебват. Всяка година ще ти разглобяват котела, айде няма нужда. Ако си в район с много варовита вода и си с котел с битермичен топлообменник , има някаква логика. Във всички останали случаи -Работает, не трогай.
Ако имаш проблем със основния топлообменник ще разбереш по шума. Като завиращ чайник.
Ами да, и аз си мисля подобно нещо. Няма нищо по-хубаво от това да имаш постоянен контингент от плащащи абонаментза щяло и нещяло.
Преди година като си купих съдомиялната ходих в местното ВИК за да се информирам за твърдостта на водата. Оказа се нормална. Така, че явно щом работи не трябва да се пипа.

Тема "Профилактика на газов котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: