• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
soton - специалист
LazarGanev написа:
Добрите соларни управления имат 2 извода за помпа - релеен (on/off) и модулационен. Ако вържеш помпата на последния, то оборотите и се променят честотно от 100% до 50 или до 30% в зависимост от разликата в температурите на колектора и бойлера. По този начин помпата почти не спира през деня, датчика на панела се обллива постоянно и отчита много по-точно температурата. Става дума за обикновена дву- или трискоростна помпа
Благодаря,не знаех че се произвеждат такива управления.Бихте ли ми дали линк?
nilro - специалист
filmatoplo написа:
:) Много хора им се включват вечер помпите , защото панелите им са загрети с 5 градуса -не от луната ами нямат или не работи възвратния им клапан :wink: и бойлера топли панела -респективно загрява горния датчик и термостата включва помпата :) .
Шапка Ви свалям и на двамата с Лазар,за огромния опит,който имате,ама не сте прави в този случай.Нужда от клапан нямам,защото бойлера ми е по-високо от панела.
Дисплея на въпросния модел термостат показва само и единствено температурата на водата в бойлера.
LazarGanev - "Велик майстор"
nilro написа:
Дисплея на въпросния модел термостат показва само и единствено температурата на водата в бойлера.
Ами не е така :)
kalin72 - майстор
Пробва ли с натискане и задържане на бутона Плюс(+)? Ще ти покаже мигащо Lo на дисплея, и температурата на колектора.
Сешам се нещо друго, ти как си настроил термодатчиците? По-напред в темата имаше описано кое как е, а и в инструкциите е написано съвсем разбираемо.
Аз съм с такъв термостат, и наистина е елементарен откъм настройка и управление, и поне за моята система върши чудна работа.
nilro - специалист
kalin72 написа:
Пробва ли с натискане и задържане на бутона Плюс(+)? Ще ти покаже мигащо Lo на дисплея, и температурата на колектора.
Сешам се нещо друго, ти как си настроил термодатчиците? По-напред в темата имаше описано кое как е, а и в инструкциите е написано съвсем разбираемо.
Аз съм с такъв термостат, и наистина е елементарен откъм настройка и управление, и поне за моята система върши чудна работа.
Да,пробвах-не става.Явно има модели от въпросното устройство с различен софтуер.
kalin72 - майстор
Това ти казвам, да не би да не си вързал правилно термодатчиците? Ако е така, наистина няма как да ти покаже стойност горе. Прегледай си упътването, даже я го сканирай и качи тук, да сравня дали е като моето?
Кога и откъде си купувал термостата? Моя е купен от Рувекс миналото лято, за 140 лева, мисля...
nilro - специалист
Купих го за 50 лева от продавалника без датчика за панела(Pt100)
http://www.tesy.com/public/files/produc ... 27/127.pdf
Ако системата е включена ( t1 или t2 е избран) на дисплея се изобразява
температурата на акумулиращия резервоар
kalin72 - майстор
Сега ще видя кои са моите стойности...

Като натискаш OK бутона, имам следните стойности:

0t - t1
bt - 84
ct - c0
dt - 03
tc - 0
p1 -b0
p2 - b1
p3 - b1
tL - L0

Имам вързани p1000 датчици горе на колектора и NTC долу на бойлера, на долната серпентина. Ама сега като гледам, единия(долу) май е NTC...вероятно такъв е имало в кутията.
nilro - специалист
0t - L1
bt - 70
ct - c0
dt - такава опция нямам
tc - такава опция нямам
p1 -b0
p2 - b1-този показател според мен ти е сбъркан,ако и двата датчика са ти Pt1000
p3 - b1
tL - L0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Диференциален термостат с модулация на помпата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: