• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nilro - специалист
:) Знам,че не е от луната,и в гъста облачна нощ го прави това.Така се изразявам защото се ядосвам :) .Заради тези 2 градуса,които не мога да направя поне 3 при мен помпата работи неоправдано дълго време,а в някои случай пак заради това ми прави и охлаждане.
LazarGanev - "Велик майстор"
Охлаждане на бойлера може да прави ако датчика на бойлера не е в най-горещата част. При мен сложих 3 датчика и наблюдавам охлаждане в края на деня с 2-3 градуса, затова трябва да смена местата на двата.
В крайна сметка със сигурност си има кусури, щом е 3 пъти по-евтино от другото им управление, но пък заради модулацията със сигурност печелиш много повече от слънцето отколкото няколко изгубени вата от работа на помпата.. Идеални решения няма
kuuuuuul - майстор
Системата е нова за втория етаж,три алуминиеви кол. + 200л бойлер на снимката е с първиа диф.термостат после го смених с Тесито.При задържане на + се показва тем. на колектора,
nilro е прав само две тем. могат да се променят.Въпреки възвратната клапа вечер се получава топлообмен по посока на вртене на водата който не е много за дълго но успява да вдигне тем. в кол. и от там са включва помпата после вече зависи от това къде е датчика.Датчиците на бойлера 2 бр. не знам точно кой вид са,сложил съм на втория(на кол. е ясен) утре ще ги замеря.В горния край на бойлера се слага датчика който командва включването на ел.нагревателя,а другия е за диф.разлика.От неговото място зависи и работата на диф.терм.Аз имам три места за датчици,горе,в средата(над серпентината) и долу(под серпентината).Последно пробвам с датчик малко над изхода на серпентината допрян до балона.

Прикачен файл

24.9.2014 spirane na pompata.JPG
24.9.2014 spirane na pompata.JPG (37.01 KиБ) Видяна 2617 пъти

Прикачен файл

24.9.2014  серпентина 82гр.JPG
може да не съм задал правилния датчик
24.9.2014 серпентина 82гр.JPG (37.89 KиБ) Видяна 2617 пъти

Прикачен файл

103_0845.JPG
103_0845.JPG (114.6 KиБ) Видяна 2617 пъти

Прикачен файл

103_0847.JPG
103_0847.JPG (84.74 KиБ) Видяна 2617 пъти
nnikbg - специалист
nilro написа:
Ами,ще ти кажа.
Защото мисля че за 1 градус покачване на лунна светлина,помпата върти и не спира повече от 3 часа и изразходва повече енергия,отколкото ако включа вградения в бойлера ел.нагревател.
Подкрепям колегата.
Днес Т на панела 31 гр. Т на бойлера 17 . Помпата въртеше цял ден без спиране. 30W * 8 часа = 0.24 kW *16ст = 3 ст
Май не го подкрепям. :?
Аз съм с управление Теси и се чудя дали има смисъл помпата да въртикогато колектора е под 45 градуса.
LazarGanev - "Велик майстор"
nnikbg написа:
30W * 8 часа = 0.24 kW *16ст = 3 ст
Ааа, Ники, не 3ст., 1.5ст. е изхарчила помпата, защото е работила на 50% :wink:
nnikbg - специалист
LazarGanev написа:
nnikbg написа:
30W * 8 часа = 0.24 kW *16ст = 3 ст
Ааа, Ники, не 3ст., 1.5ст. е изхарчила помпата, защото е работила на 50% :wink:
:supz:
И аз не знам защо го зададох този въпрос.
kuuuuuul - майстор
Трябва да се гледа не само колко е изхарчила помпата,а и какъв е добива (топломер) защото ако разхода е 2ст,а добива е 1ст какъв ще е смисъла?Днес се очертава хубав ден и довечера ще пиша точно какво съм изхарчил и какво съм добил.Тем. на бойлера от 17гр все пак е изключение,обикновено когато се ползва не се оставя под 35-40гр.


Положението е безнадежно :x датчиците не показват вярно нито на В1 нито на В2 (няма разлика м/у двете) почва от 4гр разлика и с покачване на тем. минава 10гр. ,изключи помпата към неговите 80гр. До към 15:00 имаше добив но почна да спира помпата а когато работеше вход на серпентината беше по студен от изхода :-D Добива започна от 1.8кв до 2кв,като беше загрял колектора (спряла помпа ) пуснах на макс и стигна до 2.8кв. Равносметката е: добити 9кв - изразходвани 0.22кв , начална тем.37гр макс. 71гр (горе) долу 34 до 41гр

П.П.Някой от форума си беше купил управление за бойлер Теси,ама не мога да намеря темата.Каква е цената и от къде може да се купи?

Прикачен файл

28.9.2014 серпенина след 12.15 входа по студен от изхода  60 - 64гр.JPG
забележете интервала след 12:15 помпата работи и входа е по суден от изхода
28.9.2014 серпенина след 12.15 входа по студен от изхода 60 - 64гр.JPG (31.5 KиБ) Видяна 2549 пъти

Прикачен файл

28.9.2014 колектор 91гр - 86гр.JPG
28.9.2014 колектор 91гр - 86гр.JPG (33.53 KиБ) Видяна 2549 пъти

Прикачен файл

28.9.2014 бойлер  до 70гр.JPG
28.9.2014 бойлер до 70гр.JPG (30.92 KиБ) Видяна 2549 пъти
kuuuuuul - майстор
В упътването пише за Dt:задава разликата м/у Р1 и Р2 при която се активира помпата ,а по надолу в таблицата със символите пише за dt - тип на циркулационата помпа от 3 - 99 какво ли ще рече това? :?
kalin72 - майстор
В коя таблица го четеш това?? При мен няма такова нещо...
kuuuuuul - майстор
В това упътване което съм показал в началото има таблица с параметрите но там са 8 параметъра,а в мойто упътване са 10 това dt и tC- активира функцията охлаждане на бойлера.
Днес без модулация на втора скорост нямаше спирания и кол. и бойлера стигнаха 80гр. ,но след 15:30 входа на серпентината беше по студен от изхода,не му е там мястото на датчика но първо трябва да почне да показва правилно.И вчера и днес добива е по 8кв а разхода по 380вата. или коп 21.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Диференциален термостат с модулация на помпата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: