Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kolonal - специалист
Пред голяма дилема съм! Какъв климатик да избера? Става дума за първи етаж от малка къща. Че ще е климатик е ясно, но не зная колко голям да е. Има три малки стаи-преходни, като общата кубатура е почти 100. Спрях се на една 16-ка на Дайкин, но някои експерти казват, че няма да стане само с един климатик. Лошото е, че пари за два или три няма, за сплит системите само лоши отзиви-основно, а и са по-скъпи. Дограмата е ПВЦ, ще има и изолация, но може и да не успея тази година. Моля, помагайте!
marian1 - майстор
Това и аз съм го слушал - не може с един климатик да отопляваш няколко стаи - да, ама НЕ! Може!
Но зависи какви са ти стаите.
Понеже не обичам да съм голословен, ще ти дам пример: Аз с климатик 18 - отоплявам - хол,кухня,2 коридора и баня - всичко тотал около 45 м2 - В моя случай, климатика е в хола - в другите помещения разликата е под 0.5градуса - издържа до -5-7 градуса - после единия коридор го ограничавам, за икономия - защото е 10М2 - и няма сми да го моря много. Ивод - всичко зависи от това, с какво предназначение са ти помещенията, изложението, дограмата и изолацията - аз живея в блок, имам и външна и вътрешна изолация, нямам обаче вътрешни стени. Относно избора ти на климатик - има форум само за това ( там са профитата ) По добрия вариант е там да питаш за качествен модел, не искам да обиждам колегите тук - и тук има много знаещи - но мисля че там ще намериш и много за четене и образоване!

Тема "Питане за отепление с климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: