Най - вълнуващия въпрос зимно време.
catpat - специалист
Здравейте,

Искам да попитам, някой правил ли си е експеримента, да монтира авторадиатор към парното вкъщи. Идеята е да замести обикновения радиатор и да топли като вентилаторен конвектор. Мисля да се използва оригиналната перка, към радиатора, но скоростта и да се регулира с потенциометър защото и много шумно на пълни обороти. Проблема е как да се редуцира тръбата към радиатора, при положение че повечето са ф32, а тръбите на моята инсталация ф16? Всичко това се налага, поради факта че от миналата зима съм с термопомпа, където можах до сложих глидери, но във антрето мястото е малко, а наличните глидери не достигат.
И така, ако някой има опит или идеи, моля нека сподели.
dyaneff - майстор
Опитвал съм се да си топля гаража с авторадиатор. не ми хареса варианта, защото за да духа топло перката трябва да се върти много бавно, примерно 50-60 оборота в минута. После ми подариха тела от климатик и зарязах проекта. Радиатора който ползвах беше от микробус Пежо боксер, много е голям.
catpat - специалист
Здравей,
благодаря за споделения опит, аз съм се насочил към радиатор от Голф 3, защото е малък и продълговат.
kuuuuuul - майстор
И аз си топлех гаража с авто радиатор,не си спомням размера на тръбите,но намерих преход за 16-ка който пасна.По добре ще е с тяло от климатик или радиаторче от парно на а-л.
pipilica - майстор
В оранжерията имам монтирани такива, един голям и три малки от парно, перките са на 5 волта да не вдигат много шум. Ако са на 12 волта водата излиза направо студена щото има малко дебит. Много добре топлят и тая зима ще монтирам още няколко.
catpat - специалист
kuuuuuul с термопомпа съм, не държа висока температура на водата. Дали е добре да е тяло от климатик?
kuuuuuul - майстор
Тяло от климатик е идеалният вариант.
catpat - специалист
:thumbs: ще взема да пробвам, поне ще изглежда добре.

Тема "Авто радиатор към парното вкъщи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: