Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здрвейте !
Предстои ми покупка на котел .Спрял съм се на Бош солид и на Опоп Н 424 . Цената клони към опопа , но искам да чуя и мнения на хора които ги ползват ?
Energyx - специалист
Хм, как да получиш мнения, като не пишеш за какво и как ще го ползваш :?
Ще го ползвам за отопление през зимата на 180 квадрата къща . На въглища основно , може и на дърва . След някоя и друга година и пелетна горелка може да сложа знам ли . Търся нещо на което няма да бъда огняр . На Opop-а гледам , че пише по 10 часа с едно зареждане на въглища .
lakosste - специалист
Ivan81 написа:
Здрвейте !
Предстои ми покупка на котел .Спрял съм се на Бош солид и на Опоп Н 424 . Цената клони към опопа , но искам да чуя и мнения на хора които ги ползват ?
Тъстът ми е с Орор а аз съм с бош и затова имам наблюдение и над двата котела.Нещо тоя Орор ми се струва много недомислена сглобка.Скарите им са кофти и предпоставят за счупване на дръжката.
Също така нямат хубава изолация-отгоре можеш да пържиш яйца.На капакът за въздуха мутрябва допълнителна тежест за да се затваря.
Най-добре огледай и двата на живо и прецени.
Иначе тъста ми слага 1 кофа сутрин и 1 вечер и топли добре и ми се струва че изгаря въглищата по-бавно от моя бош-но това според мен е защото Орор-а е по одушен котел,от което следва че натрупва повече мизерии отвътре.
lakosste на теб колко ти харчи Боша ?

Гледах ги днес и двата . Боша изглежда по добре на външен вид . Има и капак за допълнителна изолация ,но ми се струва , че скарите ще се пристъргват по-добре при Опопа . Също и не видях разход на боша а на Опопа ми направи впечатление че има разход както и зададено време от 10 часа между зарежданията .
Там където гледах Опопа човека каза , че не е толкова добре изолиран защото е предвиден да бъде в обитаемо помещение и да го топли . Също търговеца ми каза , че регулатора на опопа е разположен на по-добро място защото е близо до изходящата вода и регулирал по обективно температурата на водата от котела . И двата имат авариина серпентина против прегряване . Даже там където ходих даваха и клапана който пуска авариината вода като подарък . Разликата си е близо 300 лв в полза на Опопа и не знам кой да избера .
kalin72 - майстор
Разхода е колкото му сложиш, ще ги изгори ;-)
Аз съм с Бош, ако имаш добър комин, взимай го.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ivan81 написа:
И двата имат авариина серпентина против прегряване .
Бре, не знаех - човек се учи докато е жив :cool:
kalin72 - майстор
LazarGanev написа:
Ivan81 написа:
И двата имат авариина серпентина против прегряване .
Бре, не знаех - човек се учи докато е жив :cool:
Май е гледал Солид 5000 W :-)
сигурно така е станало . То една седмица какво ли не изгледах в Ютуб и къде ли не рових .
filmatoplo - майстор
Разгледай и котлите Бърнит на -Нес Шумен , виж този с вентилатора . :wink: http://shop.amigobg.com/product/314/kot ... ctive.html

Тема "Котел на дърва и въглища" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: