• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lov - майстор
Аз не мога да разбера защо в последните години много хора се опитват да се покажат по набожни от Папата. Това не трябвало да се ползва онова не трябвало и те така сме я докарали че на края май нищо не трябва да използваме. Отрекли сме много отрови които са използвани в миналото ще спомена само една от тях прословутото ДДТ. Вярно е че се натрупва но ако не е било използвано тогава според умни глави човечеството пак щяло да си замине ама от болести пренасяни от паразити. Е отрекохме едно ама се прехвърлихме на друго с което да се тровим. Не ми се обяснява с подробности.
Не съм против новите технологии но мразя когато някой се прави по на набожен. Та значи можем да си ползваме антифриза в колите ама в парното не щото виждаш ли парите му са отровни. А я да попитам във същите тези коли зимата в радиаторите на парното ви да не би да тече светена вода. И на колко от вас ви се е налагало да си сменяте радиатарчетата щот ви подмокрило в краката. Или пропускам нещо всичките карате супер нови коли и те не се чупят.
Ще ме простите за назидателния тон ама ми е крив света че ми отмениха полета и всичките планове отидоха по дяволите.
silent - майстор
Аз вземам антифриз на 3лв. концентрат на 60гр. Мисля че читав. Карам си с него колите и досега не е имало проблем. Относно това че има Пропилен гликол на 8лв. концентрат възможно е и да има проблема е че не знам къде отделно ми е по лесно да си купя антифриз( етиленгликол). Защо слагам антифриз защото е печка в водна риза на вила която не се ползва целогодишно и вече веднъж е замръзвало. Защо повдигам темата защото инсталацията която основно преправях тази година беше на повече от 10 години заредена с антфриз и с поцинковани тгръби тук таме и е прегрявана доста пъти. Ако се изключи ниската и ефективност поради грешно проектиране и изпълнение (5 последоватено вързани радиатора с тръба ф16) то не е имало никакви други експлотационни проблеми.
В сегашната инсталация имам около 3метра поцинковани тръби и поцинковани тройници и преходи също така е заредена с антифриз.
Определено не съм повдигнал темата за да успокоя гузната си съвест или самоубедя в нещо тъй като не съм се съобразявал с това...Просто ми е интересно защо са наложени тези ограничения които съм споменал
velas - специалист
ivanovbg написа:
Ще е лошо, но пък да държиш прокапал радиатор... [-X По тая логика доста неща има в дома опасни за малко дете. Затова има родители :wink:
И етиленгликола е страшно отровен. 30-40 грама гътват човек. Единствената противоотрова е ракия, водка и то веднага. След половин час е късно.
Ако знаеш какво ще се случи, ще играеш тото и няма да пишеш в този форум... :)

Ако прокапалия радиатор/снадка капе зад шкаф или върху килим, докато го видиш и отстраниш и може вече да е късно... или ти прокапе някъде в спалнята докато спиш и може да не се събудиш... мисля, че не е нужно да давам повече примери.
Глупаво е сами да си вкарваме отровата в къщи...
silent - майстор
Това за прокапването в спалнята и несъбуждането е глупост...ама уникално голяма...в стаята в която е печката ми имаше теч който капеше в една голяма кутия от сладолед и така около 4г. Случвало се е да се напълни до към средата около половин кило антифриз при положение че е в близост до печката и че в стаята спи тъщата ....ей на не се е гътнала ...ха ха ...притесняваше ме единствено като се роди детето да не стане някоя беля за което си има резон и гледаха редовно да няма антифриз вътре...но така или иначе както каза Иванов малко дете не бива в нито един момент да се оставя без надзор....
fox_vt - майстор
То това да капе антифриз и да се изпарява у дома го изкарахте по опасно от централна битова газ бе :-D А ако имаш газова бутилка и докато спиш вземе че изфъска е те тогава наистина няма да се събудиш.За антифриза много се вживявате.

Етиленгликол

покажи ми тук къде пише че е опасен за вдишване манияци такива :lol:
lov - майстор
Че аз по горе защо питах дали имат светена вода в радиаторчетато на парното в колата си. Пък и ще задам един въпрос на сателитния колега. Виждал ли си какво представлява чистия етиленгликол. И какво се получава като нагряваш разтвора му. Какво се изпарява първо.
hidrazin - майстор
Използвайте тоалетна хартия направена само от щастливо отгледани дървета, отрязани по безболезнени природосъобразни технологии!!!
И да не е цветна, защото може в боята да има олово, анилин... и да Ви наруши аналните функции. :-D
Сега сериозно. Това с етиленгликола е доста .... преувеличено. Като имаш теч - ще си го оправиш. Като тече и мирише. Случаи на отравяне с етиленгликол почти няма. Основните са тъпи опити за самоубийство. Ина един друг, по-често срещан случай - поглъщане на антифриз по невнимание. Това се получава когато се съхранява антифриз в бутилки за напитки. То и затова преди време на част от бутилките пишеше "Бутилка предназначена само за хранителни цели". Сега не съм се заглеждал. Глупаво е да се съхраняват опасни течности в бутилки от безалкохолно, още повече на достъпни места.
Дано да е станало ясно какво искам да кажа. :?
:partyman:
kuuuuuul - майстор
Като се източи вода от някоя парна инсталация без антифриз каква гняс излиза,едва ли е по безопасна от тази с антифриз. :lol:
velas - специалист
В моята инсталация има дестилирана вода с 200-300 мл пропилен гликол за смазване на помпата. Всеки да слага каквото сметне за нужно. Аз не смятам да ползвам нещо, което има и най-малката опасност за здравето на детето ми. Сравнението с колата е несериозно... а тъщите и цианкалия не ги хваща... :)
filmatoplo - майстор
Ползване на антифризни течности в ,парното , е катастрофа , особено след време -теква отвсякъде и мирише .Ако се наложи ремонт -направо ужас , текнат ли пък снадки от белите тръби край , пък серпентина на бойлер ако се спука :oops: .Отвратително се обезвъздушава -колкото и да внимаваш ще пръсне тук там , и 5 капки да са пак е кофти.Само веднъж съм зареждал зелена течност на една вила на един руснак , няма ядове за сега , но моя телефон ще звъни ако нещо стане .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Защо не бива да се използва антифриз в локално парно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: