• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
VLADO66 - майстор
kuuuuuul написа:
Тук пише какви мерки за безопастност се предприемат при работа с безопасния Пропиленгликол :?

http://www.water-technic.com/propilengl ... 5-l-p1208/ :lol:
То в големи количества и ракията е отрова,естествено ако я пием с противоотрова/айран/ количествата могат да нарастнат :-D
fox_vt - майстор
Ама се събрахте едни нобелови лауреати :-D .Я ми кажи колега кое от посочените в червено неща ядеш? Паста за зъби, крем за лице или може би парфюм, пък може и тютюн да гризкаш.И не ми казвай паста за зъби щото на нея пише да не се яде а да се плюе.
И да спокоен си, щото си мислиш че парното ти е безопасно и може да пиеш от него без да се отровиш.
bigdragon - майстор
Още един писател...
Хайде, На здраве!!! :drinkers:
E1520 - Пропиленгликол (Propylene glycol)
от дата: 24.02.2014 г.
Безвреден: НЕ
Пропиленгликолът се използва в хранителната промишленост като задържащо влагата средство. Наименования, които се използват за обозначаване на добавката: Е 1520, пропиленгликол, пропилен-гликол, propylene glycol.
Е 1520 е вискозна течност, без цвят, със слаб характерен мирис и сладникав вкус. Притежава хигроскопични свойства, температура на кипене 187-188º С, температура на замръзване -60º С. Веществото се получава от нефтопродукти, след сублимация, пречистване и последващи изследвания за съвместимост с клетките от животински произход. Химична формула: C3H8O2. Практически, пропиленгликолът не е токсичен и не е опасен при вдишване или случайно поглъщане. Въпреки това, не трябва да се вдишва умишлено. Интересното е, че парите на веществото не дразнят очите и лигавиците, не предизвикват алергични реакции.
В хранителната промишленост пропиленгликолът намира приложение като омекотяващо, задържащо влагата и дисперсиращо средства. Влиза в състава на овесените бисквити, безалкохолни, слабоалкохолни газирани и енергийни напитки, бонбони и други сладкарски изделия. Използва се при бързо замразяване на плодове (вкл. горски), птиче месо. Разрешен е за употреба в някои страни.
Пропиленгликолът се употребява и под формата на воден разтвор в различни промишлени отрасли в качеството на охлаждащо средство (благодарение на ниската си степен на токсичност), в козметиката - в производството на шампоани, мехлеми, еликсири и др., във фармацевтиката, в производството на пластмаси.
Големи дози от веществото потискат нервната система. Прекомерната консумация на продукти, съдържащи Е 1520 може да увреди бъбреците.
:drinkers: :drinkers: :drinkers:
fox_vt - майстор
Ааааа можело значи да сложиш правилното червено писателю :-D
bigdragon - майстор
fox_vt написа:
Ааааа можело значи да сложиш правилното червено писателю :-D
Цитатите са от различни места.

Значи, ако не ви е сложено в червено, не го четете?
Сигурно четете само печатни главни букви, като в детската градина.
Като ви казват, че само пишете, без да четете и мислите, не ви лъжат...

Добре е да се четат книги с известни и утвърдени автори, а не само интернет.

ПП Апропо, парното ми е безопасно по много причини. Основната е, че аз и децата ми са около него. За жената без коментар...
hidrazin - майстор
ivanovbg написа:
Да обобщя:
В колите е в досег с желязо(стомана и чугун), мед, месинг, алуминий, кадмий, никел, цинк, платмаса и гума едновременно, и не причинява корозии. Изгнила водна риза на двигател още не съм виждал.
Точно пък от теб не съм очаквал да чуя такива работи. Не причинява корозия ако има останали в него инхибитори. Сега само не ми казвай че не си виждал коли дето като им точиш антифриза и кафява боза? Определено това кафявото не е утайка от кафе. :-D
Сигурно и пробит от корозия радиатор не си виждал а? :shock: Ей ти какво излиза от коля дето антифриза не е сменян от незапомнени времена.
Клипа е малко рекламарски, ама това намерих на първо четене.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3KH1-8P-sPs[/youtube]

Да ти кажа и по-страшни каши съм вадил. И това от къде ли е дошло като не е от охладителната система? Естествено че няма да видиш изгнила водна риза. Тя е толкова дебела че има да гние, има и да остане. Не така стои въпроса с тънкия халумин на радиаторите. Ако искаш да ти снимам един дето е като лейка? :lol:
Между другото мога да ти кажа как се проверява антифриз дали още е годен и не би предизвикал корозия. Ако почерпиш де. Жокер - имаш всичките необходими неща и не ти трябват специални уреди и тестери. :rock:
:partyman:
И тъй като си говорим за корозия...
Изображение
fox_vt - майстор
bigdragon написа:
fox_vt написа:
Ааааа можело значи да сложиш правилното червено писателю :-D
Цитатите са от различни места.

Значи, ако не ви е сложено в червено, не го четете?
Сигурно четете само печатни главни букви, като в детската градина.
Като ви казват, че само пишете, без да четете и мислите, не ви лъжат...

Добре е да се четат книги с известни и утвърдени автори, а не само интернет.

ПП Апропо, парното ми е безопасно по много причини. Основната е, че аз и децата ми са около него. За жената без коментар...
Виж сега :wink: ти незнам дали си чел всичко което си цитирал но аз съм и първия цитат е доста по различен от втория.Сега да обяснявам ли че първия ти цитат е за да покажеш че е безвредно щото се използвало в хранителната промишленост,а си подчертал неща които не се ядат.После се коригира но не ми разправяй кое не съм чел и кое да :partyman: Хайде стига спорове някой трябва да направи салатата все пак :-D
kuuuuuul - майстор
Ето какво прочетох на антифриз. При концентрация 40% - до -47гр и т.н. след таблицата пише : При концентрация под 40% не се гарантират антикорозионните свойства. :shock: Е, кой кара с такава концентрация?А бе много се вживяхте в тези антифризи :lol:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Защо не бива да се използва антифриз в локално парно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: