• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ivan Kolev - напреднал
Здравейте,
Искам да попитам как е най-удачно да се изгради следната система с подово и тп.
Мисля да взема един 80л бойлер със серпентина и един буферен съд 300л с две серпентини, като към едната да е закачена водата идваща от ТП, а на другата да е вързан бойлера и подовото. Когато бойлера загрее да се изолира от системата с клапан и така да има винаги топла вода.
Искам с ТП да имам топла вода за битови нужди и да се отоплявам :-)
Дали това е правилният начин вие ще кажете.
LazarGanev - "Велик майстор"
Нищо няма да стане, пари на хакере :wink:
Ivan Kolev - напреднал
А някаква идея как да стане? :?
jabata - специалист
Защо не пуснеш водата от термопомпата да върти директно през бойлера и подовото, като по този начин изолираш буферния съд?
Така направена тази система няма да работи, защото серпентината няма как да стопли водата толкова бързо, тя не е проточна серпентина.
Ако искаш да ползваш буфер, тук във форума и разбира се в интернет има милион схеми за използване и свързване на буферен съд.
Ivan Kolev - напреднал
Да си купя само един голям бойлер 300л с две серпентини, едната да затопля водата, а другата да върти през подовото, така ли?
LazarGanev - "Велик майстор"
Защо си готов да даваш пари н вятъра, а ти се свиди да платиш много по-малко на кадърен проектант, който ще ти спести много?
Ivan Kolev - напреднал
Защо ли?
Защото се нагледах на "майстори" и сега преди да започна да правя нещо искам да знам как трябва да стане и защо да е така.
Аз няма да го правя сам, ще извикам фирма или някой "разбирач" , но искам да знам какво трябва да стане,какво да гледам и за какво да внимавам.
Попитах как мога да имам отопление на пода и топла вода в бойлера, но явно е труден въпрос, благодаря за скромните отговори.
VLADO66 - майстор
За парите които ще дадеш за тези бойлери ще вземеш ТП с БГВ и което е по-важно системата е оптимизирана и се контролира от едно място.
Ivan Kolev - напреднал
Модел, линк, фирма или някаква информация за какво става дума?
VLADO66 - майстор
Много ти е постна информацията-бюджет,отопляем обем,изолация,местоположение на имота,все такива неща които са задължителни.
Ето ти една тема от друг форум да добиеш представа http://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1%80% ... D0%BE.html
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос водно подово и ТП" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: