• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stedi - напреднал
Здравейте предстои ми избор на комбиниран котел и съм се спрял на тези два модела

1. KOSTRZEWA Pellets Fuzzy Logic 2 25кW

2. DEFRO Duo Uni 25kW

като функции и параметри си имат съответните плюсове и минуси така че.... ако някой ползва такива или подобен модел нека се изкаже как се държат и дали си струват инвестицията...
stoyanstoyan - специалист
По принцип дефро котлите са предназначени основно за изгаряне на въглища(с някои изключения).
При този модел няма опция автоматично запалване(само при агро уни р модел,който е от скоро го има и при тези на пелети). Това можеш да го видиш при характеристики на котела,макар че признавам описанието им е малко объркващо,човек остава с впечатление че го имат.
Kostrazewa са по добри поне според мен. Този модел към който си се насочил гори всичко,мисля че един от форума го има и е много доволен. При разговор с един от дистрибуторите и те казаха че костразева са по добри.
naskov - майстор
Друго голямо предимство на Костражевата е ,че има ламбда сонда и сам си регулира въздуха. Бях оферирал един Фуджи Лоджик 2, ама като нямаше наоколо къде да покажа работещ такъв, клиента се уплаши да не го ползвам за опитно зайче и се отказа. Монтирах му Пелетерм :) , изпитаната марка.
boyukliev - помощник
Имам Дефро дуо пелет лукс от една година. Съседър ми си купи по същото време Дефро Агро уни, неговият е с ретортна горелка, за разлика от моя, но пък не пали сам, моят го прави.
Дуо уни е най-универсалният, мисля че е също с ретортна горелка. Не се пали сам, пали се в началото на сезона и си поддържа горенето непрекъснато, когато няма нужда от него не гасне автоматично а тлее.
Не познавам добре Козстревата, но каквото съм чел за тях, смятам, че Фузи Лоджик 2 е най-доброто на полския паар, и като контролер и като модулация и като управление. Пали се сам И НА ВЪГЛИЩА. Във форума има човек с такъв котел S_S1 вижте неговите мнения и отзиви. Има ламбда сонда и това го прави много гъвкав за оптималнен разход в зависимост от гориво, налягане, вятър и т.н.

Мисля, че Козстревата е по-доброто, друг е въпросът, че в БГ не са познати и не зная как ще е с гаранцията и сервиза.
Просто, според мен да сравнявате Дуо уни с Фуджи лоджик е като москвич с БМВ.
Но и цената е затова по две....
filmatoplo - майстор
Тези котли са оправдани само ако се ползват с различно гориво от скъпите стандарти , например да гори -дървесен чипс , костилки ,чипс от костилки от праскови ,царевица,овес , агро и слънчогледови пелети , отсевки от въглища .Ако ще гори стандартни дървестни пелети или калибровани въглища -то излиза 1 към 1 разход цена гориво -с всеки друг котел от по евтин клас снабден с горелка .
Като чета отговора на пишман специалисти се питам ,знаят ли какво значи изобщо DEFRO ? А сега да четат внимателно.
DEFRO значи №1.Да наистина е така .Това са котли който горят всичко ! пелети - от най скъпо гориво до черупки ,костилки.дървесен чипс,въглищна фракция-най евтиното гориво на цена от 100лв.за тон - 1/3от тази на пелета .Изработка от 6мм до 10мм специална жароустойчива стомана.Управление уникално -компютър на фирмата TECH управляващ 4 помпи и четирипътен вентил индивидуално.Два вида горелки на комбинираните котли-РЕТОРНА и УНИ и двете универсиални от 10мм специална стомана.Всички модели с Ламда сонда и алгоритъм по 6 показатела с автоматично модолиращо се подаване на гориво и кислород,и автоматично запалване и всичко това с един нагнетателен реверсивен вентилатор.Що се отнася до Kostrzeva-ами факта че имат само един вид горелка на комбиниран котел -реторна с преставки който трябва да сменяш при различни горива и периодично с чук и длето да почисваш ,дебилина 4мм,и три вентилатора на котела-те просто не могат да се мерят с DEFRO. Всичко казано до тук е не просто мнение, а убеждение от експлоатация на котел DEFRO DUO UNI 35кв вече три сезона.Отопляема площ 350кв.м с три бойлера по 100 л-разход за сезона 8т.костилки/черупки по 100 лв.за тон и всикото това удоволствие за 800лв.на сезон.Когато фактите говорят -поне некомпетентните да замълчат.DEFRO е №1
LazarGanev - "Велик майстор"
epsilon.e, пасивна къща ли имаш? Защо си взел толкова мощен котел? Осем тона костилки разделени на 5 месеца отоплителен период прави по 1.6 тона на месец средно. Калоричността им точно не я знам, но не е повече от 2-3кВтч/кг или на месец имаш 3200-4800кВтч топлинна енергия, която ако разделим на 30 дни се получава по 110-160кВтч енергия на ден. Излиза, че котелът ти работи по 3-4 часа на ден :shock: ! Ако е така - дай-боже всеки му такава къща! И язък за котела от друга страна - той изобщо не се ползва по предназначение!
Лазаре велики майсторе? Пишеш просто за да си в играта или просто имаш много свободно време.Първо научи калоричноста на костилки от праскова колко е и тогава навлизай в математически изчисления..Второ къщата не е пасивна а е с външна изолация и пет камерна ПВЦ дограма и трето прочети характеристиките на DEFRO за да ти стане ясно защо 35кв. котел.Сега в сезон 2016/2016 отопляемата площ е 400кв.м очаквам и разхода да се поувеличи но не повече от 10т.за сезона.Котела просто пее ...и в по голямата част на денонощието е в режим на наблюдение ,ако изобщо това ти говори нещо.А на такива Тома неверници и баш майстори като тебе ще кажа заповядай на място да се убедиш.
Ruseff - специалист
Колега епсилон,държиш се арогантно и невъзпитано,а това не прави добро впечатление у четящите.Рекламирай си стоката по-елегантно,така не печелиш нищо.Сори,лично мнение.
....ако някой те помоли за съвет и имаш нужните умения и знания помогни ако желаеш, а не го подвеждай с некомпетентни размисли.Така че написаното от мен е по темата и реалност на потребител не реклама.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на котел DEFRO Duo Uni или Pellets Fuzzy Logic 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: