Най - вълнуващия въпрос зимно време.
milanss - специалист
Здравейте,
Какво ви е мнението за тези панели http://www.bramac.bg/produkti/solaren-p ... danni.html ? Някой монтирал ли такива? Има ли други фирми които предлагат за вграждане в покрив?
Благодаря
Andri01 - майстор
Покрива ти на къде е ориентиран? наклона ме какъв е? Трябва да е на Юг / +/- 10гр/ и наклон около 43-45градуса, за да работи оптимално. Другото е компромиси с КПД-то. Е,наистина става красиво, но само това :? :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Всички сериозни производители предлагат системи за интегриран монтаж. Виж стр.10 на брошурата
milanss - специалист
Нямам нищо построено, все още. Просто като информация, за в бъдеще, ме интересува. Преди години имаше едно предаване по ТВ Мсат, "Къща и половина ". Там показваха строежа на една сглобяема къща в Германия. Поставиха такъв панел на покрива и изглеждаше ... много добре, завършено до последния детайл. Но това е Германия. Та потърсих и у нас дали се предлагат такива панели. Но явно не се ползват много. Не намерих мнение на някой притежател или монтирал такъв.
За това попитах.
Andri01 - майстор
На един приятел има монтиран такъв панел на фирма Брамак/ покрива е такъв поне/. Наклон около 20гр и ориентация почти чист запад! Направо смешна работа! Е,но пък е красиво изпълнение. :)
milanss - специалист
Andri01 да разбирам ли, че приятеля ти не е доволен от панела? Причината лоша ориентация ли е или лоши технически показатели на самите панели? Благодаря
Andri01 - майстор
Лош монтаж! Ориентирането и ъгъла на наклона са тотално сбъркани. Но иначе,предполагам,че панела си е добър.То при този монтаж, нищо не може да се каже за работата му освен, че почва да грее към обяд. А вече по това време-началото на Октомври,почти никакво полза от него!
naskov - майстор
milanss написа:
. Не намерих мнение на някой притежател или монтирал такъв.
За това попитах.
Имам монтирани две двойки такива панели. Бяха купени предварително, аз само ги монтирах. Качват се на покрива с кран, по друг начин не става. Идват сглобени и са върху дървена конструкция, която се вгражда в покрива. Между двата колектора, на 50см от върха излизат две медни тръбички, които трябва да продължат към инсталацията. За съжаление единия от колекторите имаше микро шупла и налягането в системата падаше, без да има видими следи от теч. Трябваше да махна стъклото, за да се види проблема. Това стана след една година постоянно доливане от страна на собственика.

Тема "Соларен панел Bramac BSD Pro" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: