Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mirovarna - помощник
Прикачен файл:
котел.jpg
котел.jpg (37.66 KиБ) Видяна 1420 пъти
Привет ! Искам да съм сигурен в отговора на въпроса ,затова имам нужда от мненията ви!
Бойлер 1 е със серпентина и ел нагревател 3квт
Бойлер2 е само ел. 3квт
Ако спирателните кранове са напълно отворени и градусите са съответно 60 и 20 ,как точно ще протече движението на топлата вода до стойности на водата във водосъдържателите съответно 15/15 гр.?
Благодаря!
filmatoplo - майстор
От бойлер в бойлер нищо няма да се движи (едно че имаш възвратни клапи , второ че топло отгоре надолу не слиза ) , само бойлер 60 градуса би отдавал топло през серпентината си към котела и би се охладил :wink:
mirovarna - помощник
имах в предвид ако се пусне душа(да кажем) :roll:
filmatoplo - майстор
Ако се отвори душа -на импулси ще ти идва ту ледена -ту гореща :wink: .
Andri01 - майстор
Студената вода с 20гр. има по-голяма плътност и ми се струва ,че тя ще охлади бързо първия бойлер и...ще позамръзнеш :(. Но ,все пак зависи и от доста други фактори: разстояния бойлери-душ,сечение на тръбите и арматурата...
filmatoplo - майстор
Човеко защо си мъчиш акъла , ако искаш нещо да постигнеш -топлата вода на бойлера 1 със серпентина трябва да влиза като студена на бойлер 2 , тоест да ги свържеш последователно , ако ползваш ток то това ще става в бойлер 2 този без серпентина :wink: чау лека .
gogitko - специалист
Точно така последователно трябва .По този начин веднъж загрята топлата вода в бойлер 2 по-бавно ще свършва защото се подхранва с топла от бойлер 1, а не със студена от мрежата и достоплянето след това на бойлер 2 ще е с по-малко разход на ток.
mirovarna - помощник
БЛАГОДАРЯ ! Оказа се ,че този със серпентината ще ми е достатъчен.
Искам да попитам- Мога ли да ползвам бойлер 2 като БУФЕР(просто ми е ненужен) Прочетох темата за БУФЕР-а и ми направи впечатление,че са нужни 55литра на киловат.Ако спазя това съотношение при мен нещата отиват на близо 1000л буфер ,което прави тези в 80 литровия бойлер губене на време!Ако наистина е безмислено. съм решил да си направя Буфер от ПВП тръба с глухи фланци,но с оглед на мястото с което разполагам ще се получи съд с вместимост около 200л.
Ако модераторите сметнат за необходимо -да преместят поста ми в темата за БУФЕР-а
Благодаря!

Тема "въпрос за два бойлера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: