Най - вълнуващия въпрос зимно време.
хора защто по цяла нощ гаргочи не се ли обезвъздуши една седмица имам камина с водна риза ужас като в машинно отделение :?паля вечер 6 часа поддържам и към 3 почва шум имам 2 бойлера и 2 радиатора през деня няма топла вода но нищо
naskov - майстор
проблема наистина е сериозен и много дразнещ според мен преди това трябва точно да се поясни в колко часа става паленето на камината и в колко часа започва гъргоренето и най вече на кое място са монтирани обезвъздушителите а също така и на колко градуса става гъргоренето
jabata - специалист
Като цяло ако има въздух в системата гъргоренето ще започне още след включване на помпата.
За самото обезвъздушаване, много е важно къде са ти обезвъздушителите. Желателно е да има такива на всеки радиатор, и на най-високата точка. Имай на предвид че не винаги обезвъздушаването ще стане от един път. Може да се случи да пуснеш малко въздух, след 20 мин, като отидеш да има още. Така трябва да действаш докато спре.
Но имай на предвид че според зависи от системата, брой радиатори, и т.н. обезвъдушаването може да се окаже доста пипкава работа.
обезвъздушител има на камината на горния шланг -казвам подред както са отоплителните уреди -на второ място на 1 вия бойлер отгоре.на 1 вия радиатор.на втория бойлер -отгоре и на 2 рия радиатор-обезвъздушителите са автоматични -паленето на камината става в 18.00 часа започва с леко гъргорене -периодично през 5-10 мин и към 2 часа след полунощ е истински ад-след като камината не се подклажда а е оставена да тлее --видими течове няма никъде -имам 1 съмнение че може би разшерителния съд не е достатъчно високо -нивото на водата в него е на над 15 см от нивото на водата в серпентината на бойлера -и друго важно системата е с антифриз на монтиран термометър на горната тръба печката работи на 60 градуса
joro_vn - специалист
тая система помпа има ли ?

Тема "проблемче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: