Най - вълнуващия въпрос зимно време.
koveslav - майстор
На вилата-антифриз!
Energyx - специалист
koveslav написа:
На вилата-антифриз!
Е ти не прочете ли още в началото, че човека е сложил автоматична допълваща група /т.е. пълначка от водопровода/, която като как да се съвмести с идеята за антифриз-нали постепенно ще го разрежда ? :-D
koveslav - майстор
Energyx написа:
koveslav написа:
На вилата-антифриз!
Е ти не прочете ли още в началото, че човека е сложил автоматична допълваща група /т.е. пълначка от водопровода/, която като как да се съвмести с идеята за антифриз-нали постепенно ще го разрежда ? :-D
Ще се разреди някога.Нали за това е затворена система,за да губи минимално.След две-три години,ревизия на антифриза.Една спринцовка и в камерата,то ще си покаже.На вилата по принцип всеки си има начин да си защити и чешми и бойлери,какъв е проблема и пълначката...
Energyx - специалист
На системи с антифриз не се слага автоматична пълначка за вода.
jabata - специалист
Energyx написа:
На системи с антифриз не се слага автоматична пълначка за вода.
Напротив, много хора слагат. Вярно че двете не се съчетават по идея, защото едното понижава температурата на замръзване, другото я повишава. Но всички го правят за улеснение. Все пак на всички е ясно че тя няма да допълва през ден, защото ако е така, значи има нещо нередно в системата, и трябва да се оправи. Аз лично съм виждал автоматични пълначки, като крана преди тях е затворен....и го отварят само след източване на инсталацията по време на обезвъздушаване.
vrangelov - специалист
Пълначката(автоматичната допълваща група) може да се продаде и с парите да се купи антифриз. Къде е проблемът?!


Поздрави
veselin74 - напреднал
Тези дни си ходих на вилата за да пусна накрая парното. Естествено първия ден започна с проблемите. Трябваше да напълня системата през тази прословута автоматична пълначка (EMETTI) и започна цирка.! Дори в ръководството не е написано на български как функционира, а от това което беше на английски беше толкова оскъдно, че накрая започнах да звъня на иженери, приятили и т.н. за да разбера защо 1 час това нещо не иска да пълни ситемата с вода. Уж трябваше да е фабрично ностроена за работа а накрая се наложи да правя побългаряване за да тръгне пълначката. Решението беше че винта за регулиране на налягането трябва да го натисна с отверка навътре и леко в страни за да се застопори в пластмасовата капачка и така тръгна да пълни системата. След като най-накрая започнах да пълня , трябваше да отстраня 4-5 теча и смяна на 1 обезвъздушител за да тръгне всичко. Системата мина 3 дневна проба и няма проблеми, прави в стаите сауна.
Относно пълненето мисля да сложа няколко литра пропилен гликол, защото имам домашни животни , а тях не можеш да ги контролираш какво вършат. Антифриза е опасен и отровен за това изобщо няма да залагам на него.
Energyx - специалист
"Антифриз" е общо понятие, което се отнася както за етиленгликола /отровния/, така и за пропиленгликола /неотровния/, а също и за други добавки против замръзване.
На моята вила системата е с 15 % пропилингликол, което осигурява до -5 С. Сложил съм автоматика, която при по-ниска от 0 С пуска помпата да върти, а при под -3 С включва вграден нагревател в котела.
На твое място бих направил следното.
Първо, убеди се че тази камина е за затворена система и какво налягане допуска.
Второ, виж колко литра ти е системата /може да го засечеш точно при пълнене чрез водомера/ и после добави пропиленгликол, но не-повече от 20 %.
Трето-можеш да сложиш на помпата поне един седмичен таймер да пуска периодично помпата като те няма зимата.
Четвърто-махни тая дивотия пълначката и я продай, както те посъветва колегата.
Успех.
viko01 - специалист
Пилсата стъкло композитна ли е ?Как са линеинете разширения?
veselin74 - напреднал
viko01 написа:
Пилсата стъкло композитна ли е ?Как са линеинете разширения?
Не знам какво е пилса, но както споменах тръбите са със стъклофибърни нишки, ако това имаш предвид.

Тема "Започнах парното на вилата заедно с неволята.!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: