• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Andri01 - майстор
"...Каква е тази гъвкава неръждаема тръба? Нещо като тия за аспиратор ли?..." Да,нещо подобно е,но издържа на много по-висока температура. Преди 10г.,когато ми я монтираха цената и беше доста "солена",но сега предполагам е по.човешка. Виждал съм такива 150 и 200мм. ,има също така и колена ,съединители и други глезотии за тези тръби.А колкото до конденз в димохода,не съм забелязал ,даже и след монтаж на серпентината над камината.
alsted - майстор
Това дето си го рисувал съм го правил на познат, с разликата, че не сме пробивали плочата, а кумина в долния край на втория етаж. Бяхме сложили две димни лири. Отделно направих клапа в кумина, с която да може да се управлява/разпределя пушека. В смисъл ако има прлем с тягата при определени обстоятелства или когато не му е нужно да отоплява горната стая. В крайна сметка ми беше казвал, че клапата я държи постянно затворена, т.е. - пушека винаги минава през лирите и нямало проблеми. Печката беше обикновена готварска, на дърва. Ако ти допадне идеята, но нещо не си разбрал, кажи - ще скицирам, ако трябва ще снимам.
estorm - специалист
Да схванах идеята - по трудоемка е, но аз нямам проблем там защото не е плоча а гредоред/ отдолу картон и вата отгоре дюшаме/ ми е по лесно да карам направо. Тия дни довършвам ремонта на стаята и слагам печката да видя резултата. Сигурен съм, че ще сработи. Като вдигнах пода/ заради наводнението/ стаята стана висока едва 184см. т.е от печката цялата топлина в тръбите ще се излъчва горе където ще е 2,3м тръба. За по добра визия кутията е до тавана 2.5м където е вентилатора. Ако трябва ще му мисля някакъв контролер да го спира когато духа студено за да се избегне евентуален конденз в тръбата.
Andri01 - майстор
Вентилатора се управлява от термостат,който го включва при температура примерно 60гр. на тръбите.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос камина за 1 радиатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: