Най - вълнуващия въпрос зимно време.
petgrbg - напреднал
atanasov2004 написа:
Привет отново :) За колежката - щом 1300-1400лв се оправяте за сезона- не пипай нищо :) На ток комфорта, чистотата и удобното е на първо място!
Послушай съвета на колегата и увеличете изолацията на покрива. Това е най правилното решение. Аз съм решил проблема така - като не мога да намаля разходите/условно общи разходи в семейния бюджет/, търся решение за увеличение на приходите /допълнителна сезона работа, приход от лично стопанство и т.н./ Успех! :)
Мерси за мнението.Така е , чисто е наистина , но с това увеличаване на тока :shock: , пък и един ден като се напълни къщата със зетьове и внуци трябва да е уреден въпроса.
atanasov2004 - специалист
Дай боже да сте здрави и да се радвате на зетьове и внуци :) :) :) Все ще му намерите колая както казват по нашия край :-D
ivan_v - специалист
petgrbg написа:
... и се топлим на ток - норвежки радиатори Адакс , като постоянно са включени напървия етаж -60м.2 , в спалните - частично - в едната вечер преди лягане , в другите когато децата се приберат.
Моят съвет също е да продължавате на ток, като на първия етаж се монтира климатик. Например този:
http://www.vimaks-klimatici.com/klimati ... -1029.html#
Наличните конвектори могат да го допълват ако се наложи ( най-вероятно няма да се наложи щом в момента се справят два конвектора по 2KW).
Инвестиране в газ или пелети едва ли ще е икономически разумно.
barborino - специалист
ivan_v написа:
petgrbg написа:
... и се топлим на ток - норвежки радиатори Адакс , като постоянно са включени напървия етаж -60м.2 , в спалните - частично - в едната вечер преди лягане , в другите когато децата се приберат.
Моят съвет също е да продължавате на ток, като на първия етаж се монтира климатик. Например този:
http://www.vimaks-klimatici.com/klimati ... -1029.html#
Наличните конвектори могат да го допълват ако се наложи ( най-вероятно няма да се наложи щом в момента се справят два конвектора по 2KW).
Инвестиране в газ или пелети едва ли ще е икономически разумно.
+1 :) Аз съм по същата схема и 180-лв не мога да ги стигна. 125м2 къща :)
Последна промяна от barborino на чет окт 30, 2014 8:59 am, променено общо 1 път.
mitakata - специалист
Моят съвет е да инвестирате в климатици, евтин конвенционален в хола и по-скъпи инверторни в спалните. Ако не сте близо до морето, сметките за отопление ще паднат минимум 2 пъти и ще запазите комфорта в жилището.

Тема "пелети , ток или пропан - бутан" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: