Най - вълнуващия въпрос зимно време.
glorious - специалист
Привет, 4-та зима се отоплявам с камина с водна риза на пелети, 24kw Hydrocopper на Ecoforest. Проблема ми е следния, паля я, зададено е ниво на горене, гори около 3 часа или до около 50 градуса на водата/все още се чудя дали времето е проблем или температурата/ та след достигане на температурата или на времето от около 3 часа и започва да гори бясно.Примерно съм и задал да гори на 1, а тя вдига огън като на 7 /степените й са 1,3,5,7,9/ . Водата в камината достига 60 градуса, на тази температура съм си задал печката да минава в режим MInimum, тоест само да поддържа огъня, обаче уви, не спира да гори бясно . Най-големия проблем е,че не държи ниво Минимум, ако не я спра аз, се спира от защитата си на 73 градуса. Проблема е ужасен, понеже все трябва да я дебна, а и нямам нужда да гори силно за кратко време, а обратното- да гори дълго време едвам едвам.Някакви идеи?

Свързал съм се и с испанците, казаха да махна кабела за мерене на стайната температура, обаче в последствие се оказа,че явно не е там проблема, понеже и без него кабел , печката не спазва режимите в един момент. Очаквам още съдействие от тях /били много натоварени в момента/ , но докато ги чакам приемам предложения?
glorious - специалист
Каква работа върши пресостата на камината и възможно ли е той да бъгва печката?
jabata - специалист
Непознавам конкретната камина, нито схемата, нито начина на работа. Но от обща култура мога да ти кажа че пресостата е животно което контролира налягането. В случая това предполагам е датчик за налягането, и изключването става чрез електрониката.
Иначе в твоя случай, съдейки по описанието, мисля че проблема ти идва от електрониката. Или тя неще се бъгва, или някой датчик дава грешен сигнал (грешни стойности). Попринцип след като преминава зададената температура на модулация (в твоя случай 60 градуса) и продължава да гори на максимум, мисля че проблема е датчика.
glorious - специалист
Датчика,кой от всички?

Испанците заложиха на платката, поръчах, ще видим след 10-тина дни дали са прави.

Тема "Проблем с камина на пелети Ecoforest" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: