Най - вълнуващия въпрос зимно време.
hbogdanov - напреднал
Леле, тая камина направо инжинерно чудо :rolleyes:
комина не е проблем 20х20 коминни тела
Коминните тела по-скоро развалят тягата на комина, ама нали най-лесно с тях, всички майстори ги ползват ...за чуждите комини :yawinkle:
малки процепи около стъклото
Вършат работа, ама нямаш ли тяга - файда йок. Също така, ако има абсорбатор в помещението и го пуснеш на по-висока степен, с днешните уплътнени дограми, познай от къде ще засмуче #-o
kukuchev63 - специалист
lov написа:
От всичко изписано до тук и да и не.
На истинските камини дето съм виждал и съм се чудил как става номера е че има много малки процепи около стъклото и така в камерата за горене се създава една въздушна завеса която не позволява това опушване.
Иначе и моите стават такива да една седмица дори и с напълно сухи дърва. жената е намерила чалъма с един препарат за загорели тенджери. Напръсква ги с пяната и след 10-15 минути се забърсват и стават като нови.
най добре и лесно се почиства стъклото като намокряш парцал и го потапяш в пепелта от печката и търкаш след това забърсваш с сух парцал и джам прави
Направи - напреднал
Radoslaw написа:
Това,че ти потъмнявя стъклото ,не е чак толкова голям проблем.показател е за оптимален и икономичен режим.увеличаваш притока на въздух и ще имаш чисто стъкло ,но за сметка на драстично спадане на КПД на камината.Въпроса е какво искаш и целиш.естествено зависи и от качествата на камината .камините с подаване на вторичен въздух и увеличаване на температурата на изгаряне нямат този проблем.Ако искаш да избегнеш или намалиш проблема,облицоваш камината отвътре с вермикулит,огнеупорни тухли,Акумудате(различните страни го наричат с различни имена)Вдигаш температурата на изгаряне и саждите изгарят или намаляват драстично.Но ти си реши,чисто стъкло или икономичен режим ?
и топла къща
hbogdanov - напреднал
най добре и лесно се почиства стъклото като намокряш парцал и го потапяш в пепелта от печката и търкаш след това забърсваш с сух парцал и джам прави
Пробвах твоя метод но не забелязах ефект, може би само за сажди е ок. То саждите се чистят и само с мокър парцал или хартия, зора е да се изчисти налепа от конденза когато са влажни дървата, ей това много ме мъчи, все едно боя стържа.
Ако някой е открил успешен метод нека да сподели.
Andri01 - майстор
Препарат "DIX professional" за почистване на фурни и камини.
themask - специалист
Миналата седмица имаше в Lidl на прИмоция такъв препарат - за няколко лева. Купих, тествах - работи :)
joro_vn - специалист
Препарат за загорели фурни.
Пръскаш и след 20-30 минути търкаш.
И в LIDL има такъв, на W5.
transportna - специалист
Откакто имам каминката /7-8 години/ ползвам СIF и домакинска гъба с абразива от едната и страна. Тази година се налага на 2-3 дни да я върша манипулацията, че дърветата са страшно калпави и мокри. Метода е безотказен.
chungata - специалист
Здравейте,
От два месеца съм с пелетна камина Burnit. Още от първото палене се появи проблема с опушването на стъклото. За 10-12 часа горене стъклото изцяло се опушва и по него полепват сажди, абе пълно затъмнение. Камината има тази "система" с дупките под и над стъклото, но само долу вляво на стъклото като духна силно се вижда раздвижването на полепналите сажди. Моля за съвет как да почистя тези дупчици и да намаля това опушване :?
Иначе почистването го правя само с влажен парцал и подсушавам с домакинска хартия и всичко е ОК.
hbogdanov - напреднал
Предполагам за да има смисъл от тези дупки, трябва да има приток на въздух в помещението за да може да засмуква през тях, а сигурно си уплътнил добре къщата :)

Тема "Защо се опушва стъклото на камината" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: