Най - вълнуващия въпрос зимно време.
expi - напреднал
Никъде на камината не е отбелязано нищо. Камината е втора употреба Прити, над 12 години. Освен надписа Прити, друго не пише.
Догадките са дали е 7kw на водната риза или е по-малко.
big_death - специалист
Снимка, или да хвърляме боб ?
nikolovvd - майстор
Без снимка на камината и водната риза, и с боб, и с леща файда няма.
koveslav - майстор
Много "мини" трябва да е Притита,за да е 7 киловата.Щом е втора употреба,най-важното,което трябва да знаеш за камината е,дали водната риза е стояла празна,след като е излязла от употреба.Няколко месеца са достатъчни на празна,употребявана риза,за да направи люспеста ръжда вътре и да стане опасна за употреба.Възможно е така да се самозадръсти и да наруши топлообмена си,или пък да ти запуши системата-тръби,помпа и т.н.,че да се чудиш после "откъде ти е дошло".Внимавай,колега!
expi - напреднал
koveslav написа:
Много "мини" трябва да е Притита,за да е 7 киловата.Щом е втора употреба,най-важното,което трябва да знаеш за камината е,дали водната риза е стояла празна,след като е излязла от употреба.Няколко месеца са достатъчни на празна,употребявана риза,за да направи люспеста ръжда вътре и да стане опасна за употреба.Възможно е така да се самозадръсти и да наруши топлообмена си,или пък да ти запуши системата-тръби,помпа и т.н.,че да се чудиш после "откъде ти е дошло".Внимавай,колега!
Благодаря за съвета!
Печката е със сигурност максимум 7kw на водната риза. Спорът е дали е по-малко.

Прикачен файл

SAM_3862.JPG

Прикачен файл

SAM_3861.JPG
LazarGanev - "Велик майстор"
5кВт е мисля, имах такава
expi - напреднал
По думите на собственика на камината:
7кВт е водната риза и 5кВт е печката, но последно каза че може и да е обратно не помнел. O:)
koveslav - майстор
Защо не пратиш една снимка на производителя,той ще ти каже най-точно.Кажи му и на колко години е-това си е направо реклама.
expi - напреднал
Писах на производителя. Ако отговорят, ще стане ясно.
LazarGanev написа:
5кВт е мисля, имах такава
Дали е 5кВт. И аз мисля, че не е 7кВт. Ако си прав, няма да ми върши работа. Радиаторите ми са 7кВт.
ArturDent - Почти Безобиден
expi написа:
Дали е 5кВт. И аз мисля, че не е 7кВт. Ако си прав, няма да ми върши работа. Радиаторите ми са 7кВт.
Тя и 7 kW да е, пак няма да ти върши работа.
Това е някаква теоретична мощност, която ти реално ще постигнеш само 1~2 пъти за цялата ѝ експлоатация.
Огледай се за нещо поне 10, 12 kW. Голямата камина може много и малко, малката - само малко.

Тема "Как да разбера мощността на втора употреба камина?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: