• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mirovarna - помощник
Здравейте! Въпросът ми е сходен с този за лампичката на хладилника :проба: !
Та....някой сетил ли се е за някаква индикация за работеща помпа?
naskov - майстор
В смисъл лампичка, която да свети, когато има ток към помпата или индикатор дали турбината се върти?
mirovarna - помощник
за турбинката иде реч! Иначе за това дали е под напрежение съм сложил една глимка .По едно време си мислих да монтирам водомер за гореща вода ! :rolleyes:
filmatoplo - майстор
Колега шегуваш се нали, поставяш си една глим лампичка в паралел на помпата и си готов.
naskov - майстор
mirovarna написа:
за турбинката иде реч! Иначе за това дали е под напрежение съм сложил една глимка .По едно време си мислих да монтирам водомер за гореща вода ! :rolleyes:
С един компас си реваш проблема :wink:
filmatoplo - майстор
Да единия вариант е водомер топломер другия е датчик поток с индикация.
mirovarna - помощник
filmatoplo написа:
Колега шегуваш се нали, поставяш си една глим лампичка в паралел на помпата и си готов.
колеги ...не се шегувам ! попадали ли сте на помпа чийто ротор се върти,а турбинката не...? просто керамичната ос беше скъсана и си мисля ,че дори и компаса(предполагам колегата е имал в предвид магнитното поле на помпата) няма да помогне ,защото ще отчита ,,въртене,,(ако изобщо отчете нещо)
За ,,датчик поток ,признавам си не съм чувал ...както и за доста работи разискващи или цитиращи се тук...но нали това е идеята на форума ! Ако смятате ,че се излагам --трийте темата ! :x
alex_serviz - специалист
Пускаш помпата, без да ти работи горелката/котела. Поне първоначално би трябвало да чуеш шум на водата. Освен това при първоначално загряване на котела, след като се включи помпата и в котела започне да постъпва студена вода от системата би трябвало да падне t с няколко градуса. Това предходното - ако нямаш термостатичен трипътен вентил.
mirovarna - помощник
помпите ми са 3 и ,,бръмчат,, еднакво
нека да задада въпроса си по друг начин :
През ноща спира тока .ЮПС-а ми сработва и всичко е ОК! Токът идва но.... едната(по закона на Мърфи най-важната помпа) не сработва.
Докато се събудя от треперещи тръби....филма става цветен! :weedman:
Същото може да се случи и с дефектирал термодатчик за пускане на помпата!Всъщност ,като се замисля -сценарий много !Затова,мисля ,че е удачно да имам поне визуален индикатор за въртяща се турбина!
LazarGanev - "Велик майстор"
mirovarna написа:
Затова,мисля ,че е удачно да имам поне визуален индикатор за въртяща се турбина!
Казва се "дебитомер"
Изображение
  • 1
  • 2

Тема "работи ли помпата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: